połączenie z syreną mr100 migające diody

Zaczęty przez lsasza82, Lipiec 10, 2022, 16:40:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

lsasza82

Witam. Mam problem z podłączeniem syreny mr100 do optimaGSM. Po podłączeniu tak jak na obrazku syrena cały czas miga na przemian diodami co według instrukcji syreny oznacza "System is not in alarm". W OptimaGSM Manager wyjście O1 i O2 jest ustawione na NC i załączane w przypadku alarmu oraz sabotażu. Kiedy jest sabotaż lub alarm to syrena wtedy miga obiema diodami naraz.
Jedyne czego mi brakuje w centrali to karta sim. Reszta jest prawidłowo podpięta i ustawiona.

Już nie wiem czy to może coś z syreną jest nie tak. Czy ktoś z Was ma jakąś radę? 

RobertH

#1
Patrząc na wolny zacisk Vdd -to raczej nie jest prawidłowe podłączenie.
Raczej należy podłączyć jak prawy schemat (opisy i kolejność zacisków inna) i odpowiednio ustawić zworki w sygnalizatorze (sterowanie przez podanie 'masy').

lsasza82

Dziękuję za podpowiedź.
Podłączyłem wszystko zgodnie ze schematem po prawej stronie. Alarm załącza mi się prawidłowo, zarówno sygnalizacja optyczna jak i dźwiękowa.
Natomiast cały czas jak system jest wyłączony, lub włączony, ale bez wykrycia alarmu czy sabotażu, to cały czas mi diody w sygnalizatorze migają. Co wedł. inst. oznacza "System is not in alarm".

Zamówiłem inny sygnalizator i zobaczę jak on będzie działać.

brzanek

Cytat: lsasza82 w Lipiec 11, 2022, 21:39:05
Dziękuję za podpowiedź.
Podłączyłem wszystko zgodnie ze schematem po prawej stronie. Alarm załącza mi się prawidłowo, zarówno sygnalizacja optyczna jak i dźwiękowa.
Natomiast cały czas jak system jest wyłączony, lub włączony, ale bez wykrycia alarmu czy sabotażu, to cały czas mi diody w sygnalizatorze migają. Co wedł. inst. oznacza "System is not in alarm".

Zamówiłem inny sygnalizator i zobaczę jak on będzie działać.

Mam taki sam problem też mi mrugają diody. Czy wymiana sygnalizatora pomogła?

lsasza82

Tak, na innym sygnalizatorze nie mam tego problemu.