OptimaGSM Identyfikacja modelu centrali i programowanie

Zaczęty przez reed, Grudzień 28, 2020, 08:35:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

reed

Dzień Dobry.

To mój pierwszy post tutaj na forum i pierwsze spotkania z tą centralą :) Wcześniej instalowałem centrale innego producenta.

Na podstawie dokumentacji (DTR) nie mogę sobie poradzić z identyfikacją tej centrali - OptimaGSM v.2. Czy jest to wersja PS czy wersja bez PS?
Centrala wygląda tak:



Jeżeli to jest wersja bez PS, to powinna być podłączona tylko napięciem GDN i +V z zasilacza PSR-ECO-2012 ?
Czy powinna mieć też połączone złączone z zasilacza X1 do centrali w miejce po lewej stronie od góry patrząc (czarna wtyczka) ?

Aby zaprogramować centralę "na stole", jakie złącza należy obciążyć? Wystarczy tylko O1,O2 ?

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

RobertH

#1
OptimaGSM, złącze zasilacza do czarnego złącza przy lewej krawędzi (i tyle podłączeń).
Brak obciążenia O1 i O2 generuje awarię a nie blokuje programowanie itd.

reed

Rozumiem. Czy w takim wypadku dioda AC/DC - powinna się świecić ? Czy nie ?

Ostatnie pytanie, chyba na tym etapie - czy uda mi się to zaprogramować Konwerterem USB-UART CP2102, podając odpowiednio PINy RX, TX i GND do złącza RJ12 w centrali ? Gdzież znalazłem info, że będzie to 4 - GND, 5 - RX, 6 - TX (numery pinów wtyku RJ12 licząc od lewej do prawej)? Zamówiłem kabel USB-MGSM, jutro będzie ale jestem ciekawy czy potrzebnie ?


reed

Rozumiem, czyli jeżeli nie świeci się dioda AC/DC (na centrali), COMM mruga i murga 14 razy FAIL (brak obciążenia OC1) - to nie jest to prawidłowe zachowanie tej centrali ?

Tutaj nagrałem filmik jak to wygląda: https://youtu.be/qLs27LLYmsE

RobertH

Uruchomić system, sprawdzić czy centrala 'widzi' zasilacz  np. (online i stan AC) itd.
a bez kabla raczej to niemożliwe...

reed

Skoro można kabel działa z linku wyżej to mój powinien też. Ale OK. Zamówiłem - sprawdzę jutro.
Póki co dziękuję za pomoc.

reed

I kabelek załatwił sprawę. Udało się połączyć. :) Chociaż AC/DC nadal sie nie świeci.  ???