kilka pytań dotyczących centrali neogdm-ip-64

Zaczęty przez Mimix, Kwiecień 02, 2020, 20:59:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mimix

mam już kartę SIM
i włączyłem a raczej chciałem włączyć otwieranie bramy garażowej SMS, DTMF, CLIP

i niestety żaden sposób nie działa, pewnie coś mam nie tak  - karta plush

ustawiłem sterownie WY O13 dla bramy garażowej SMS "g1" i nic ( oczywiście SMS bez ") - to jest wyjście sterowne prze LP
więc ustawiłem też sterownie poprzez wirtualne wyjście 034 SMS "garazon" - też nie działa

DTMF - kod 11 -  rozumiem żeby podać kod trzeba zadzwonić na centrale i jak się połączę to wtedy wpisuje kod 11* - niestety centrala nie dobiera - mimo że zaznaczyłem - połączenia przychodzące odbieraj po 3
dzwonek clip - tez nie działa - krótkie puszczenie sygnału i dłuższe tez nie odnosi skutku



sms testowy też nie idzie, jedynie testowe połączenie telefoniczne z centrali na 1 nr na liście działa

jakieś sugestie?

Mimix

#61
mały postęp
sms i maile przychodzą ale tylko z LP po otwarciu bramy garażowej z panela, pilota itp
widać po treści że to LP

natomiast aktywacja WE - brama garażowa nie melduje że zmienił się stan
tak samo wyjście to faktycznie podpięte do sterownia bramy też nie zgłasza zmiany stanu  - być może przez to ze steruje nim LP???????
ale wyjście wirtualne które O34 też nie zgłasza mailem czy smsem zmiany stanu??

wiec jak to ma działać??

poza tym mail o stanie systemu nie podaje wilgotności
o ile temp opis i st C
to wartości i opisu czujnika juz nie ma

RobertH


Mimix

no właśnie muszę wysłać ustawienie bo nie mogę dojść do ładu
mianowicie SMS testowy i mail nie idzie, natomiast połączenie głosowe działa  to wszytko jak jestem połączony z centralą.
jak się rozłączę z centralą to sms i maile idą jak np brama się otwiera, to na 100%

sms na otwarcie bramy zadziałał   jeden z kilkunastu ale na zamkniecie już nie, chyba w tym wypadku zamykanie i otwieranie bramy powinno być tą samą komenda - otwórz czyli załącz przekaźnik , zamknij czyli też załącz przekaźnik.
kody dtmf  - nie działają, CLIP też nie 

testuje rożne ustawienia żeby wybrać najlepsze ale na razie  mało to spójne  - ciężko coś wybrać bo nigdy nie wiem co zadziała i czy zadziała

wojtek06061989

większość bram działa na zasadzie otwórz stop zamknij i tak w koło i jest to realizowane przez jedno wejście w sterowniku bramy, w takim przypadki nie uda ci się nigdy tego zrealizować na osobnych sygnałach otwórz zamknij, ja u klienta ostatnio zrobiłem na sms i działa rewelacja screen w załączniku, ta sama komenda "brama" jest do zamykania i otwierania (przy czym na samym sterowniku bramy zrobiłem auto zamykanie po zadanym czasie)

Mimix

tego się właśnie dziś domyśliłem - bo ustawienie mam od dawna ale karta sim przyszła dopiero i mogę to testować, a działa CLIP i DTMF??

wojtek06061989

klient chciał tylko sms więc reszty nie testowałem, ale jak chcesz w wolnej chwili skonfiguruję na swojej centrali DTMF i CLIP i dam znać, też mam sterowanie brama ale używam tylko apki  ;D

wojtek06061989

Ok, test zrobiony, wsio działa elegancko, testowałem na NeoGSM-IP-64 v1.5 i zero problemu otwiera zamyka wsio igła  ;)
załączam screen konf. wyjścia  8)




Mimix

a takie pytanie - dla WE powiadomienia nie działają bo jak WE jest zwykłe to tylko w czasie uzbrojenia daje znać ze się coś dzieje wysyłając powiadomienia, ale jak ustawimy jako informacyjne to nigdy nie zadziała alarm  w przypadku naruszenia ale bede otrzymywał powiadomienia

ale jak damy WE jako 24H to już zadziała za każdym razem - muszę to przetestować bo
wg instrukcji
24H- wejście generuje alarm sabotażowy, w każdym stanie centrali oraz generuje proces powiadamiania.

wojtek06061989

Zgasza się, tak jak napisałeś, ale jak chcesz żeby 24H generowało Ci alarm a nie tylko sabotaż to użyj opcji "sabotaż w strefie wywołuje alarm 24H"
Ważne żeby ustawić to dla odpowiedniej strefy (tej samej co jest czujka 24H)

Mimix

dzięki
szkoda że nie można ustawić dla każdego  - którego się chce  -WE powiadomień
rozumiem że bez sensu dla np PIR powiadomienie ale dla np bramy garażowej że się otwarła to już wiadomość cenna 
ustawiłem w LP żeby wysyłał mi sms z czujnika VD-1 bramy garażowej jaki jest stan ale tez jeszcze nie działa,
powiadomienia -  sms i maile idą z zakładki powiadomienia dla WY ale z LP jeszcze nie  :(

Mimix

Cytat: RobertH w Kwiecień 21, 2020, 17:51:49
Cytat: Mimix w Kwiecień 20, 2020, 14:53:38
jakieś sugestie?

Pokazać ustawienia :)


wysłałem 21 kwietnia  na maila ustawienia centrali IP64 - czy coś udało się zrobić? poprawić????

RobertH

#72
Z dyskusji wynika, że konfiguracja jest nieaktulna,
a jak sterować wyjściem MONOsatabilnym:  SMS/CLIP/DTMF/app/panel
jest opisane w szybkim starcie
https://ropam.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/an_neogsm-ip_szybki_start.pdf

Wyjście BIstabilne sterowane SMS/DTMF/app/Panel- zrzut  w załączniku.

A linia ZWYKŁA działa tylko w czuwaniu bo taka jest jej definicja
a jak zrobić ze zwykłej powiadomienia, użyć logiki:
http://forum.ropam.com.pl/index.php?topic=922.msg4294#msg4294

Jak dalej z jakimś tematem będą problemy to wysłać aktualną konfiguracje i opisać pkt. do analizy.

Mimix

wszystko powoli rozgryzam - niektóre rzeczy nie są wyjaśnione wprost, dlatego mam kilka pytań

ale jak dobrze rozumiem sterownie SMS-em WY bramy garażowej, które jest sterowane tez przez LP
nie ma sensu, bo w mimo ustawienia czasu na 2s to  wyjście mam cały czas na ON po wysłaniu SMS-a
czyli lepiej jakieś wolne wyjście użyć do załączania SMS bramy i podłączyć je do LP?!

CLIP można wykorzystać tylko dla 1 wyjścia?? Chyba ze dla drugiego wykorzystamy inny nr telefonu z którego będziemy dzwonić?

jadąc autem lepiej zadzwonić niż wysyłać SMS-a żeby brama wjazdowa się otwarła, ale czy można jednocześnie ustawić DTMF i CLIP dla WY Brama wjazdowa

jak ustawimy odbieraj po 5 (s) Po odebraniu połączenia przez centralę, możemy sterować DTMF
to czas CLIP ustawić 15s i wtedy jeśli nie wyślemy kodu DTMF np 11* to po czasie 15 sekundach brama się otworzy?