Kilka pytań nowego użytkownika

Zaczęty przez klimas999, Kwiecień 21, 2016, 13:23:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

klimas999

Jak w temacie. Jestem  nowym użytkownikiem NeoGSM-PS i chciałbym zadaćkilka pytan:
1. Czy zawartość wiadomości STAN SYSTEMU przesyłana na ROPAM DROID  może być w jakiś sposób konfigurowana ?
Dostaję tam sporo informacji , ale nie ma np. informacji o stanie systemu ( uzbr./rozbr.) ani o stanie wejść i wyjść
2. SMS-y od operatora są nieczytelne (PLUS na kartę ) wobec czego nie mogę zarzadzać np. kontem nr  przez internet-hasło uwierzytelnienia sesji ( no chyba że przełożę kartę do tel. ). Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu ?

RobertH

#1
ad.1  SMS dla RopamDroid zawiera wszystkie informacje potrzebne do przekształcenia go w interfejs graficzny (nie jest to SMS dla 'człowieka').
Oczywiście przekazywany jest stan centrali, wejść i wyjść ale jest to odświeżane po sterowaniu lub na zapytanie.
Proszę podać co i kiedy się Panu nie wyświetla?

ad.2. Najnowszy firmware v2.1 ma poprawione funkcje ECHO dla wiadomości podpisanych stringami (nazwy operatorów a nie numery tel.)

klimas999

#2
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Doszedłem już jak odczytać stan wejść i wyjść. Stanu systemu (uzbr./rozbr.) jakoś nie znalazłem. Chyba , że patrząc po stanie wyjść ?
Posiadam wersję firmwaru 1.8 .
Jeszcze jedno: w jaki sposób dokonuje się weryfikację audio ?  Wdzwaniając się w system ?

klimas999

#3
Ok. , stan systemu też znaleziony. Odnośnie firmwaru: czy mam rozumieć , że NeoGSM ver.1.8 ze stycznia 2016 nie rozwiązuje problemu z odczytem sms-a podpisanego string'iem ? Wspomniana wyżej wersja 2.1 dotyczy chyba NEO ? Sprzęt zakupiony w kwietniu 2016 powinien chyba mieć najświeższą wersję oprogramowania ?

glider33

Pan Robert, chyba pomylił centrale Neo z Optima ;) Do NEO GSM najnowszy software to 1.8 ze stycznia 2016, a do OPTIMY jest soft 2.1 z końca marca 2016.

Swoją drogą dlaczego soft 1.8 do Neo nie jest widoczny na stronie produktu ? Ostatnia wersja na stronie to 1.7
https://ropam.com.pl/pl/towar/310/neogsmps.html

Przy okazji chciałem dopytać jakie zmiany wprowadzono do softu 2.1 dla Optimy bo oczywiście informacji brak.


Electro-Guard

do glidera
odnośnie nowości to być może obsługa kamer IP, bo w 1.3 do AP-IP jest już coś takiego w zakładce (byłby dobry krok w przód)
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

Cytat: Electro-Guard w Kwiecień 22, 2016, 19:21:31
odnośnie nowości to być może obsługa kamer IP, bo w 1.3 do AP-IP jest już coś takiego w zakładce (byłby dobry krok w przód)
No to byłoby coś ekstra z tymi kamerami IP, byle tylko obsługiwały kodowanie h264. 

Będę w poniedziałek na targach Securex, także podpytam panów Robertów o szczegóły i dam znać ;)

Electro-Guard

..zazdroszczę koledze, też wybierałem się na targowisko, ale rodzinka+odległość trochę mi nie pozwalają.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

Pierwszy dzień targów zaliczony  ;)

Odwiedziłem oczywiście stoisko Ropama, gdzie udało mi się porozmawiać z Panami Robertami oraz Panem Pawłem C.  Mogę potwierdzić, że moduł AP-IP będzie obsługiwał kamery IP. Na razie jest możliwość zrzucania pojedynczych klatek, ale Ropam już pracuje nad możliwością zapisu strumienia wideo.
Widziałem też długo wyczekiwaną aplikację na Androida do obsługi centrali Optima za pomocą modułu AP-IP. Na razie jest to wersja testowa, ale w maju ma być gotowa wersja finalna.
Pojawił się też nowy panel dotykowy z większym i bardziej czułym ekranem z możliwością edycji ikon na ekranie za pormoca nowej wersji Optima Manager.

Będę na targach jeszcze w środę, także jakby co to mogę dopytać o jakieś szczegóły.

Pozdrowionka



mirekgrz

Witam. Jeśli możesz to zapytaj się o kontaktron bezprzewodowy.  Wiem ze ma pojawić się moduł bezprzewodowy z wejściem i wyjściem ale jego rozmiary są podobne do apm aero. Masę ludzi chciałoby mieć już zwykły bezprzewodowy kontaktron.

Pozdrawiam

Electro-Guard

O nowym, większym dotykowcu wiedziałem już wcześniej ze szkolenia i tak jak wtedy nadmieniłem - znowu wymiana, ale z tego co piszesz to chociażby dla edycji ikon warto.

Mogli byśmy dostać betę aplikacji do pomocy w testach, ale z drugiej strony do maja już blisko...
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

Cytat: mirekgrz w Kwiecień 26, 2016, 07:48:51Jeśli możesz to zapytaj się o kontaktron bezprzewodowy.  Wiem ze ma pojawić się moduł bezprzewodowy z wejściem i wyjściem ale jego rozmiary są podobne do apm aero. Masę ludzi chciałoby mieć już zwykły bezprzewodowy kontaktron.
O kontaktron bezprzewodowy pytałem już wczoraj, ale niestety na razie planują wypuścić tylko moduł bezprzewodowy we/wy, tylko trochę to nie praktyczne w obudowie aero.

Cytat: Electro-Guard w Kwiecień 26, 2016, 12:15:57Mogli byśmy dostać betę aplikacji do pomocy w testach, ale z drugiej strony do maja już blisko...
Może dadzą jutro skopiować wersję Optima Managera w wersji 1.9 do testów ;)




Electro-Guard

...to jak dadzą to podsyłaj to i ja podziubię :P
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9