Kilka pytań o funkcjonalności modułu AP-IP - WiFi client, ETH, SSH, LuCI

Zaczęty przez kejno, Maj 16, 2016, 12:04:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

kejno

Witam, mam kilka pytań odnośnie funkcjonalności modułu AP-IP:
1. Czy jest możliwe połączenie się poprzez SSH do wbudowangeo routera? Tak aby zalogować się na OpenWRT? Dostęp do LuCI jest na porcie 444.
2. Czy jest jakiś sposób na przywrócenie modułu AP-IP do ustawień fabrycznych? (oprócz instalacji firmware i bez zaznaczenia checkboxa o zachowaniu danych).
3. W jaki sposób można skonfigurować moduł AP-IP aby był klientem istniejącej sieci WiFi i ten interfejs traktowany był jako WAN? W chwili obecnej (firmware 1.3) mogę skonfigurować aby AP-IP był albo jako Access Point bądź klientem poprzez port ETH (i wówczas uzyskuje adres IP od serwera DHCP). Czy może być skonfigurowany w podobny sposób dla WiFi?

dziękuję i pozdrawiam,
Krzysztof

kejno

Odpowiadam trochę sam sobie na pytanie numer 3:
Po walce z ustawieniami pożądany efekt uzyskuje się gdy server DHCP na AP-IP zostanie wyłączony, kofinguracja Wifi w OptimaManagerze wyłączona, skonfigurowanie ponownie Wifi w AP-IP jako Client, wpięcie kabla z AP-IP do centralki do portu programowania, restart modułu. Przy fabrycznych ustawieniach i samym skonfigurowaniu Wifi połączenie jest nawiązywane na chwilę (widoczne też przez niebieską diodę na AP-IP) i zaraz następuje rożłaczenie i już nie wstaje (niebieska dioda zgaszona). W tej chwili mam stabilne połączenie jako klient Wifi - niebieska dioda wesoło świeci się lub miga.

Pozostałe pytania w mocy - szczególnie przywracanie modułu AP-IP do ustawień fabrycznych.

RobertH

ad.1 dostęp jest tylko z LuCi (to jest moduł TCP/IP a nie zarządzalny router do zastosowań IT)
ad.2 komenda SMS opisana w DTR (przy połączeniu z centralą)
#### apipdefault
/przywraca ustawienia domyślne AP-IP (ETH: klient DHC, WLAN: AccesPoint, webserwer https://192.168.10.1)/
ad.3 interfejs ETH i WLAN mogą mieć analogiczne ustawienia, należy wówczas wyłączyć ustawienia z poziomu OptimaGSM Manager
i ustawić wszystkie parametry WLAN w LuCi

kejno

Bardzo dziękuję za odpowiedź
ad.1) tak jak się spodziewałem, jednak przez SSH można swobodniej konfigurować interfejsy - to że jest to tylko moduł TCP/IP to jasna sprawa. Jednak bardzo fajnie że oparty na OpenWRT :) - z tego co widziałem nawet całkiem niezły hardware jak na takie zastosowanie włożony ;)
ad.2) dziękuję za informację - jakoś nie mogłem tego odnaleźć - warto może o tym wspomnieć na przyszłość w dokumenacji instalacji AP-IP
ad.3) tak też zrobiłem - wg. opisu w mojej odpowiedzi wyżej i działa,  w logu ładnie widać:
May 17 05:14:54 Ap-Ip netifd: wwan (1293): Sending renew...
May 17 05:14:54 Ap-Ip netifd: wwan (1293): Lease of 192.168.4.6 obtained, lease time 43200


pozdrawiam

RobertH