OptimaGSM spadek poziomu sygnału gsm

Zaczęty przez ART74, Styczeń 29, 2017, 08:35:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

ART74

Witam , mam taki problem po restarcie centrali mam poziom sygnału gsm 3 kreski po jakimś czasie spada na 2 i na 1 i wtedy powiadamia mnie o awarii , po restarcie znów mam 3 kreski , w jaki sposób mogę ustawić restart centrali lub modemu np. raz w miesiącu , lub może jest inne rozwiązanie problemu ?

RobertH

Opis pasuje do działania sieci Play tj. roaming krajowy.
Temat opisany na forum:
http://forum.ropam.com.pl/index.php?topic=65.msg528#msg528

Jeżeli to inny operator sprawdzić antenę GSM, sposób montażu.

ART74

sieć to T mobile a antena jest już trzecia duża z przewodem 

RobertH

Należy zapewnić stabilny sygnał GSM na antenie,
Jaka to antena i jak zainstalowana?

Pomocne w określenie BTS-a względem centrali (Identyfikacja cellid (CID), LAC):
- NetMonitor w Online 9opis użycia w DTR, helpie)
- strona z BTS-ami http://btsearch.pl/index.php

ART74

zasięg jest dobry z kilku BTS , wygląda to tak jak by operator widział że karta jest M2M i wygasza moc sygnału dla karty , pomaga restart centralki lub modemu , od razu po restarcie zasięg jest prawie maksymalny , a po kilku tygodniach spada na 2 kreski a po miesiącu na jedną robię restart i tak w kółko , antena jest ropam ta z kablem zamontowana na poddaszu , (dachówka i okna ) może jest możliwość w ustawieniach ustawienie raz w miesiącu restart modemu ?

Electro-Guard

Kolego, a masz możliwość przetestowania innego operatora, ewentualnie t-mobile ale nie M2M?

Co do "anteny z kablem" to jest ich trochę, najlepiej jak byś się pochwalił symbolem.

Ja na początku miałem AT-GSM-MAG-9dBi ale pod blachą i bywało, że 2 kreski to było święto, a często jedna.
Po wymianie na AT-GSM-LOG-EC i skierowaniu w stronę BTSa zapierdziela mi na 4 krechy (rzadko 3).
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

ART74

AT-GSM-MAG-9dBi antenka , inni operatorzy mają słaby zasięg Orange ma też dobry ale t mobile i Orange mają wspólnego BTS ( NetWorks)nie wygląda to na problem z zasięgiem lecz albo z ustawieniami opa lub z modułem telefonu 

RobertH

Modem pracuje w trybie AUTO wię steruje nim karta SIM (operator).
Cytat: ART74 w Styczeń 31, 2017, 17:55:27
... wygląda to tak jak by operator widział że karta jest M2M i wygasza moc sygnału dla karty...
Myślę, że nie ma Pan karty telemetrycznej (M2M) a pytanie dotyczy tego czy operator wie, że karta SIM jest zainstalowana w module telemetrycznym  (M2M).
Oczywiście, że operator wie w czym pracuje jego karta, zna IMEI producenta i jest pewny, że nie jest to telefon tylko modem 2G.

Proponuje ustawić jeżeli nie ma testy transmisji np. E-mail Stan CLIP raz na dobę.
Będzie Pan znał status sieci i wygeneruje ruch u operatora (co może pozwoli na to aby nie 'przesuwał' modemu na słabsze/boczne  CellID/LAC.

A ta antena -9dBi jak jest zainstalowana i gdzie?

ART74

fakt karta nie jest kupiona jako M2M chodzi mi że operator widzi że karta jest w ten sposób wykorzystywana , antena jest w dobrym miejscu , zasięg prawie maksymalny tylko po jakimś czasie spada systematycznie do jednej kreski , po restarcie modemu prawie max , mam ustawione powiadomienia sms 4 razy dziennie

miruk

Witam, ostatnio założyłem optime + karta sim z plusa, mam dokładnie taki sam problem, na początku sygnał full 4 kreski, po kilku dniach robi się jedna kreska i centrala zgłasza awarie słabego sygnału, po  wyłączeniu z prądu i uruchomieniu znów sygnał full, jak temu zaradzić ?

RobertH

Tak działa siec GSM, komórki zalogowane a nie korzystające z sieci (CALL, GPRS) są kierowane na mniej wykorzystywane anteny (BTS/LAC).
Jak karta dzwoni i potrzebuje lepszego zasięgu to operator przełącza ja na 'lepszą' antenę, maszt (objaw jest taki sam jak po przelogowamiu).
Należy z karty dzwonić np. test transmisji jako CLIP lub jako e-mail po GPRS i wtedy będzie ruch na tej komórce (i operator coś może zarobi).
W Netmonitorze (online) można sprawdzić do jakiego BTS/LAC jest zalogowany po restarcie a do jakiego po kilku dniach.

miruk

Poradziłem sobie z problemem inaczej, przełożyłem antenę na drugą stronę dachu, na chwilę urwało zasięg, na panelu wyskoczyła informacja że jest zagłuszany sygnał gsm, po czym wskoczyły 3 kreski i tak trzyma już kilkanaście dni  :)

sattel

Witam

Modem będąc ( bez nawiązanej transmisji ), nie obciąża w żaden sposób BTS .Takie zjawisko zachodzi dopiero jak dostaje wywołanie od strony BSC i BSC faktycznie może wybrać mu inny sektor tego samego BTS a nawet skierować do innego BTS w okolicy ( tzw sąsiedztwo).

W roamingu krajowym natomiast nastepuje przełączenie po operatorach i tu może początkowo wybrać silniejszego operatora ale po czasie zostanie przełączony do macierzystego , ale ze słabszym zasięgiem.

Pzdr MIrek