Moduł AP-IP -problem

Zaczęty przez miruk, Październik 18, 2017, 22:51:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

miruk

Witam, mam problem z modułem AP-IP. Po podłączeniu do Optimy jest wykrywany w Optimamanagerze, ale nie reaguje na jakiekolwiek zmiany ustawienia. Moduł jest ustawiony jako AP, ale nie znam hasła do wifi żeby się z nim połączyć. Po LANie nie przydziela adresu IP (próbowałem się dostać pod https://192.168.1.1 oraz ....10.1 ale nie odpowiada)
Na panelu w statusie sieci wyświetla komunikat: Błąd odczytu statusu modułu AP-IP , Klucz TCP/IP : .......... Bridge: nie aktywny 0 
Ustawienia SSID oraz hasła WPA z panela też nie wchodzą :/  na kody SMS też nie reaguje, xxxx Wifi zwraca odpowiedź Blad wykonania polecenia.
Na module cały czas świeci sie niebieska dioda, a czerwona i zielona świecą i co około 5 sekund gasną razem na około sekundę. Z tego co ustaliłem to nie ma komunikacji pomiędzy modułem AP-IP a Optimą po kabelku RS :/  i teraz pytanie czy to uszkodzony moduł AP-IP ?  Mogę coś jeszcze sprawdzić cy wysyłać na gwarancję ?

RobertH

#1
Przy prawidłowym połączeniu z centralą zielona dioda ma mrugać co ok. 1 s. W przeciwnym razie centrala resetuje AP-IP.
AP-IP jest testowane z dołączonym przewodem RS232TTL na etapie produkcji, (proponuje sprawdzić omomierzem czy się nie urwał jeden z przewodów)
Jeżeli centrala się programuje przez RS232TTL to ma sprawny port (czy firmware jest najnowsze?).

Oczywiście możemy sprawdzić moduł AP-IP w naszym serwisie.

miruk

Centrala ma na naklejce wersje v3, modul AP-IP  hw v1,1 (nie wiem jaki firmware). Centrala bez problemu programuje sie po kablu na USB, wieczorem sprawdze jeszcze kabelek od modulu.

miruk

#3
Sprawdziłem miernikiem kabelek i wszystkie 3 żyły są OK, wersja firmware Optimy to v2.9 , Optima manager wykrywa moduł, ale świecą się na nim cały czas zielona i czerwona dioda, niezależnie czy wepnę kabelek RS czy też nie. Chyba muszę go odesłać do serwisu  :(


Moduł był uszkodzony przez złe zamontowanie w centrali, panowie z serwisu szybko się z tym uporali i wszystko działa jak należy :)