OptimaGSM-PS - AP-IP - problem z OptimaGSM Manager

Zaczęty przez mp, Luty 17, 2020, 15:11:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

mp

Zakupiłem centralę OprimaGSM-PS oraz moduł AP-IP.

PROBLEM 1: numer ID centrali odczytany po podłączeniu kabelkiem USB do komputera nie zgadza się z karteczką naklejoną na centralce. W praktyce mi to nie przeszkadza ale wydaje się dziwne i może ma znaczenie dla problemu 2, który zaraz opiszę.

Moduł AP-IP został aktywowany po podpięciu się do centrali kablem USB.
Genralnie moduł działa prawidłowo, pali się na nim żółta lampka i mruga regularnie zielona.
Mogę wejść na https://192.168.2.22:443 i sterować centralką (np zazbroić strefę), mogę wejść na https://192.168.2.22:444 i mam dostęp do konfiguracji sieciowej. Powiadomienia meilowe o zbrojeniu się wysyłają.
Do obu adresów loguję się numerem ID odczytanym z centrali.

PROBLEM 2: pomimo powyższego prawidłowego działania mam problem by połączyć się programem OptimaGSM Manager przez AP-IP.
Scenariusz wygląda tak:
- zwieram zworkę serwisową (centrala powtwierdza to mrugając regularnie dwoma diodkami)
- podaje ID centrali w managerze
- klikam antenkę
- po chwili pojawia siw okienko z adresem IP: 192.168.2.22 (adres jet prawidłowy)
- gdy zatwierdzę adres diodka zielona na AP-IP przestaje mrugać i zaczyna świecić światłem stałym, na ekranie pojawia się napis: Próba synchronizacji 1/20....2/20 i tak dalej.
Połączenie się nie udaje, po jakimś czasie centrala restartuje AP-IP (znowu mruga zielono) i wracam do stanu początkowego.

Co ciekawe od czasu do czasu udaje się podłączyć, ale regularności nie widzę. Strefy są rozbrojone, ostrzeżenia są czyste.

Nie wiem czy to istotne ale nie podłączałem nigdy żadnego manipulatora. Ale w dokumentacji AP-IP, która z nim była nie ma nic wspomniane o nim.

RobertH

Jeszcze jest klucz TCP/IP - najlepiej wczytać konfiguracje centrali (zapisana wcześniej po odczycie).

mp

Dziękuję, faktycznie w zakładce Komunikacja nie wprowadzałem klucza TCP/IP prawidłowego.
Teraz działa.

mp

A czy tym kluczem innym w centrali niż na przyklejonej karteczce mam się martwić?

RobertH

Wazne co w centrali, moze naklejka zostala pomylona