4.0+ połaczenie modemowe

Zaczęty przez damianku, Styczeń 20, 2014, 15:03:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

damianku

Witam i pytam: czy ktoś juz to robił?

w rolach głównych występują:
mgsm 4.0 ps+ v3.7(play), PartnerGSM 4.2, huawei e156g(play), nokia E52(play).

Zadanie:
Zestawic połączenie pomiędzy centralką a Partnerem przy wykorzystaniu dostepu modemowego.

Co juz wiemy... urzadzenia obsługują komendy AT, wykonują pomiedzy sobą połaczenia głosowe (modem w kompie+TopNetInfo dzwoni do E52 jak i E52 dzwoni do Kompa). Partner \"inicjuje połaczenie, procenty lecą po czym oddaje wynik NO CARRIER. COM-y są OK, dostęp modemowy aktywny...

Czy i jak zestawic połaczenie ?

RobertH

#1
Witam

Po pierwsze \'główny aktor\' nie jest przygotowany do roli.
Play (BTS-y Play) nie obsługuje CSD  (NO CARRIER = brak nośnej).
Po drugie: Partner GSM 3.7 jako modem CSD obsługuje tylko inne: MGSM 4.0+, MGSM 3.5.

Obsługa modemu zewn. jest od Partner GSM 4.1 ale testowaliśmy kilka modemów do internetu bez sukcesu w CSD.
Prawidłowo pracowały modemy przemysłowe: Simcom, Sierra Wireles, Wawecom, Quectel (nie działały prawidłowo m.im. Cinterion).
Modem z CSD (do 14,4 KBPS)  musi być zgodny ze standardowymi  komendami AT (GSM 07.07 ,07.05).

damianku

#2
Dzięki za odpowiedz. Pamietam jak startowałem zamontowany system to robiłem próbę wdzwonienia się z rzeczonej centralki na numer kom co wywołało moje zaskoczenie gdy na wyswietlaczu tel pojawił się nr z ikonka data... Ale to było dobre 3-4 lata wstecz, inny Partner, inny Play...

damianku

#3
Więc tak... ponieważ temat nie dawał mi spokoju a nie lubie zostawiac nierozwiazanych spraw wieć wygrzebałem troche staroci z szuflady i dwie karty T-M. Zmiana koloru z fioletowego na różowy umożliwiła zestawienie połaczenia pomiędzy:

partner 4.2 -> nokia E50 -> mgsm 4.0+
partner 4.2 -> huawei e156g -> mgsm 4.0+

Została mi jeszcze stara dobra 6310i ale z braku ładowarki nie wzieła udziału w testach... no i hiui e173 ale musze ja przeflashowac softem obsługujacym pol głosowe...
Dzieki roberth za podpowiedz z play... swoja droga straszny shit z tą siecia...

pozdro Ropam-y

edit: huawei e173 tez działa ;) bez potrzeby flashowania trzeba sie tylko pobawic AT^SYSCFG

RobertH

#4
Witam

Dziękuje za info na temat modemu E173, inny klient testował E1750 ale nie wiem czy z sukcesem.
W naszej ofercie wkrótce pojawi się modem USB z CSD oparty o SIM900 i sterowniki FTDI.

Co do doboru operatora, to Play jest najgorszym wyborem do \'maszyny\' Ropam i nie jest to tylko moje zdanie.
Oferta Play kierowana jest do innego grona odbiorców.

pm

Witam,

A mógłbym prosić o instrukcję krok po kroku jak zestawić połączenie: partner > E173 > NEO???

RobertH

#6
Witam

Obsługa modemu zewnętrznego  jest wyłącznie od Partner GSM 4.2 i wyższy.
Procedura:
- uruchomić program Partner GSM,
- wybrać port COM, na którym jest modem GSM,
- zaznaczyć opcję \'zewnętrzny modem GSM/GPRS\' (port COM zostanie automatycznie otwarty i zajęty),
- wybrać model urządzenia z listy
- otworzyć plik z danymi (archiwum)  config.rpm lub
- wprowadzić \'numer telefonu obiektu\' i ewentualnie zmienić \'hasło komunikacji\' na ustawione w systemie,
- uruchomić \'połączenie modemowe\'
- jeżeli modem wymaga inicjalizacji i PIN-u to zostanie uruchomione okno do wprowadzenia PIN-u,
- po nawiązaniu połączenia z systemem dokonać odczytu, zmian, podglądu,

pm

Skonfigurowałem wszytko jak wyżej. Próba zestawienia połączenia daje komunikaty:

Jest zdalne połączenie
Moduł docelowy nie odbiera, zakończenie połączenia.

W czym może tkwić problem? Obie karty SIM to Orange.

RobertH

#8
Proszę sprawdzić takie punkty:
\"- połączenie modemowe nie jest zestawiane jeżeli system zdalny jest w czuwaniu lub jest zablokowany DOSTĘP MODEMOWY
- usługi CSD na karcie NEO, \"

pm

NEO nie jest w stanie czuwania, do NEO przesyłam SMSa DOWNLOADING 1, zaznaczyłem też w PARTNErze (v.4.3) opcję dostęp modemowy (CSD)
karta NEO ma aktywną usługę CSD
sytuacja bez zmian:
Jest zdalne połączenie
Moduł docelowy nie odbiera, zakończenie połączenia.

RobertH

Nie testowałem modemu E173 tylko \'damianku\'.
W jego poście jest
\'edit: huawei e173 tez działa ;) bez potrzeby flashowania trzeba sie tylko pobawic AT^SYSCFG \'
Nie wiem co ta komenda zmienia i jakie ma parametry.
Partner GSM steruje modemem poprzez standardowe komendy AT.

luke2001

Koledzy pomóżcie , mam modem E156G z iplusa -  karta plusa.
Neo-ps jest rozbrojony i ma zaznaczoną opcję połączenia zdalnego CSD.

Przy próbie połączenia przez PartenGSM 4.2 mam komunikat No Carrier ? Próbowałem zestawić połączenie wew. modemem w laptopie i No Carrier się nie pojawia , jednak gdy doleci do 100% to mam info: Moduł docelowy nie odbiera.

luke2001

używam oczywiście parterngsm 4.3