Neo-GSM PS funkcja "panic" i tryb serwisowy

Zaczęty przez Vanorton, Marzec 20, 2016, 22:59:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vanorton

Witam,
mam od dwóch dni centralkę Neo-GSM PS z manipulatorami dotykowymi. Wszystko ogarnąłem, przydzieliłem powiadomienia sms dla mnie i dla stacji monitorującej. Wszystko działa jak należy.

Mam pytanie odnośnie kilku rzeczy. Wcześniej miałem Satel Versa 10 i tam była na klawiaturze opcja cichego powiadomienia ochrony - funkcja "Napad" lub "Panic" mniejsza o nazwę. Czy w tym modelu jest taka opcja w manipulatorze? Może pojawi się w kolejnej wersji firmware?

Kolejny problem to podłaczenie obudowy centralki pod zabezpieczenie sabotażowe. Dam sobie z tym radę bo mam jedno wolne wejście I8, ale mój problem polega na tym jak będę mógł w przyszłości otworzyć obudowę bez wywołania alarmu sabotażowego? Satel Versa można było przestawić w tryb serwisowy z manipulatora i nie działo w tym stanie zabezpieczenie sabotażowe - mogłem spokojnie otworzyć obudowę do programowania płyty głównej.
Jak sobie z tym poradzić przy Neo-GSM?

Dzięki za odpowiedź.

robertm

Witam,
1. Ciche powiadomienie ochrony : najprościej to wykonać poprzez skonfigurowanie wyjścia jako sterowanego z TPR nadanie mu nazwy oraz skonfigurowanie powiadomienia przy zmianie stanu wyjścia - komunikat dla stacji monitorującej.
Wyjście może mieć dowolna nazwę i taki przycisk pojawi się na TPR.

2. Wejście na panelu dotykowym w ustawienia serwisowe - jest jednoznaczne z trybem serwisowym.



Vanorton

Dzięki serdeczne za odpowiedź, poćwiczę w weekend.