OPTIMA-problemy

Zaczęty przez Zbinek, Listopad 04, 2016, 18:05:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zbinek

Witam, uruchomiłem właśnie centralę Optima, ale borykam się z pewnymi kłopotami.
1. Nie potrafię spowodować bym mógł sterować centralką poprzez SMS. Opiszę go tak: kiedy wysyłam SMS o treści XXXX ZAL to system uzbraja się i otrzymuję SMS zwrotny. Dzieje się tak gdy użyję kodu głównego. Gdy na początku zastosuję jeden z innych kodów dostępu i mój SMS wygląda tak XXXXXX ZAL to SMS dociera do centrali bo widzę go i mogę odczytać na panelu TPR, ale nic się nie dzieje. System się nie uzbraja (nie ma żadnej reakcji centrali i  SMS zwrotny nie przychodzi). Dodam, że w panelu TPR podczas dodawania kodów zaznaczyłem właściwe uprawnienia i zaznaczyłem opcję sterowanie poprzez SMS/IP a komenda SMS jest wysyłana z numerów dodanych w zakładce strefy, numery telefonów, a nazwa osoby w zakładce zgadza się z tą w panelu. Dołączam dwa zdjęcia moich ustawień. Nie wiem czy to wystarczy. Proszę o info co jest źle ustawione.

robertm

Wygląda na to ze ustawił Pan 6 znakowy kod użytkownika.
Jest  to możliwe i obsługiwane przez TPR - jednak do sterowania SMS używane mogą być tylko kody o długości czterech znaków.


Zbinek

Kończąc wątek, po zmianie haseł na czteroznakowe nic się nie zmieniło, szukałem i szukałem aż znalazłem przyczynę co robiłem źle. Otóż, numery telefonów w centrali muszą być wpisane w formacie bez numeru kierunkowego czyli np. +48508097xxx a nie np. +4887508097XXX. Ja miałem ten drugi zapis i SMS nie były wysyłane. Hasło musi też być tak jak napisał Pan Robert czteroznakowe. Myślę, że takie informacja powinne być zamieszczone w kolejnej wersji instrukcji do RopamOptima lub w instrukcji szybki start.

robertm

Dla numerów komórkowych ne podaje nie numeru kierunkowego, a jedynie dla numerów stacjonarnych.
Numer powinien składać się z 9 cyfr, może być ewentualnie poprzedzony numerem kierunkowym kraju np. +48

Informacja o długości hasła znajduje się w instrukcji do programu RopamOptima
str5.
"Kod użytkownika to czteroznakowy kod do centrali OptimaGSM z uprawnieniami do sterowania za pomocą SMS/www. "

sspiritt

Cytat: robertm w Listopad 07, 2016, 09:10:10
Wygląda na to ze ustawił Pan 6 znakowy kod użytkownika.
Jest  to możliwe i obsługiwane przez TPR - jednak do sterowania SMS używane mogą być tylko kody o długości czterech znaków.

Z czego wynika takie ograniczenie? Czy w przyszłości będzie możliwie użycie haseł sms o długości 6 znaków?

RobertH

Nie będzie możliwości użycia haseł 6 znaków.
Ilość kombinacji jest wystarczający dla stopnia 2.
Komunikacja TCP/IP jest silnie szyfrowana
(a dla SMS nie ma znaczenia ile to znaków, kanał SMS  nie spełnia normy).