Jakie kamery do FGR-4

Zaczęty przez piachu2, Wrzesień 27, 2017, 17:45:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

piachu2

Jest mój pierwszy post na tym Forum, którym witam się i kłaniam.

Otoż moje pytanie brzmi: mam zestaw OptimaGSM-PS i chciałbym dokupić FGR-4. Jakie kamery ( 2 sztuki ) polecacie do tego zestawu. Prosze podać jakiś konkretny typ abym nie błądził w czeluściach Internetu. Fotki byłyby zrzucane na SD i tylko w przypadku problemów chciałbym je odczytać. Oraz jak sprawuje się moduł FGR-4 jeśli chodzi o reakcję na wykryty ruch, czy ma duże opóźnienie, czy jest w stanie zrobić serię fotek, załóżmy co 0,5s ?

Pozdrawiam
Krzysztof

RobertH

#1
Lepiej zainstalować AP-IP i zastosować kamerę(y) IP z opisanym i działającym strumieniem (-ami) RTSP (+ np. z zapisem na SD)
lub system np. 2 kamery AHD, + DVR i przechwycić strumień z DVR + wykorzystać I/O DVR + I/O OptimaGSM do integracji.
(kamery analogowe PAL to już przeszłość stosowane sa jeszcze tylko w wideodomofonach).
W efekcie uzyskamy lepsze zdjęcia np. HD i mamy moduł internetowy do sterowania systemem (w cenie FGR-4).

piachu2

#2
OK!
Pomysł wydaje mi się dobry. Dziękuję!
Ale mam jeszcze kilka pytań, bo moja przygoda z alarmem Ropam dopiero się rozpoczyna.
Rozumiem, że kamery komunikują się z nim poprzez dodatkowego switcha lub router WiFi.
Tylo, że analogowa to koszt 50-80PLN, a z zapisem i WiFi to już ponad 250,- . Rozwiązanie z wykorzystaniem FGR-4 wydało mi się sensowne, bo nie ma dodatkowych rejestatorów i innych kosztownych zabawek.

:-(

RobertH

#3
Jak ma być tanio i bez DVR to:
- ja proponuje system przewodowy (sprawdzony na kliku budowach do wysyłania MMS-ów),
- AP-IP i ustawić go jako router LAN,
- switch 4-portowy,
- 2 kamery IP 'ekonomiczne' do zdobycia na rynku bez problemu np. HD ~160 zł netto, FullHD ~180 zł netto.
- kamery IP mają RTSP do obsługi przez AP-IP i  FTP (do wysyłania zdjęć na FTP zamiast SD),


piachu2

Dzięki! Tak zrobię! Muszę tylko zastanowić się nad podtrzymaniem zasilania switcha i kamer.
Jaką moc ciągłą zapewnić może  zasilacz w OptimaGSM-PS, czy muszę kombinować z dodatkowym prostownikiem i ACCU? Jeśli dobrze pamiętam, w manualu podana była wartość 1,5A ( max 3A ).
To chyba trochę za mało na moje potrzeby. :-)


RobertH

Gdyby był zestaw:
OptimaGSM + PSR-ECO-5012-RS
to można by było wykorzystać zasilacz do zasilania kamer jak jest AC
a przy pracy z akumulator np. wyłączenie kamer i zasilanie ich tylko od alarmu.

Dla OptimaGSM-PS trzeba zastoswać oddzielny zasilacz buforowy np. PSR-ECO-2012
(jeżeli bilans poboru kamer i switcha jest do 1,5A)

podobnoja

Kurcze szkoda że kupiłem FGR-4 i podłączyłem kamery. Bardzo słaba jakość obrazu... Nic nie widać praktycznie a kamery HD. Szkoda że konwertuję obraz do rozdzielczości 356x...

Odnośnie konfiguracji AP-IP to ustawiam jako Client w Optima Manager? Dobrze rozumiem że RJ45 podłączam Switch -> AP-IP. Wtedy kamery będą posiadały już własne adresy IP i będę mógł skonfigurować dokładnie? FTP itd.?

Jeśli coś źle nazwałem przepraszam, ale również pierwszy raz podłączam/konfiguruję centralke.

piachu2

Kolega RobertH podaje:
CytatAP-IP i ustawić go jako router LAN,
i to chyba dobre rozwiązanie,

podobnoja

No właśnie tego nie rozumiem bo jak dobrze pamiętam w OptimaManager mamy do wyboru konfiguracje: Client i AccesPoint. W takim razie jak mam ustawić AP-IP jako Router Lan.

piachu2

#9
Na stronie :
https://www.ropam.com.pl/pl/towar/542/apip.html
gdzieś na dole jest instrukcja instalacji i konfiguracji, a na stronie 15 jest opis jak to zrobić.

podobnoja - jak idzie konfiguracja routera? Ja dziś miałem trochę czasu dla siebie, a raczej dla OptimyGsm, i pogrzebałem w ustawieniach. Poprzez przeglądarkę Firefox dotarłem do ustawień w LuCl. Niestety fotki z kamery nie zobaczyłem :-( ,  Choć konfigurację sieci IP raczej dobrze ogarniam,  grzebanie w OpenWrt to jeszcze nie dla mnie,
Chyba jednak robię bląd, bo zamiast zwykłego switcha podłączyłem jakiś znaleziony za szafą router - niby AP-IP dogaduje się z nim, poprzez ruterek widzę kamerę i mogę pooglądać strumień, to jednak w LuCl " pobierz foto z cam1" nie działa .
Trza nabyć zwykłego switcha, może wtedy ruszę dalej :-)