LogicProcessor w OptimaGSM - pytania

Zaczęty przez krzysiek_h, Kwiecień 10, 2015, 20:41:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysiek_h

Dobry wieczór,

Ze względu na brak DTR, czy może ktoś rozszyfrować poniższe skróty:
tk1 - tk4
ft1 - ft4 - awaria czujnika temperatury?
ta1 - ta4
fn1 - ft4  - sabotaż w strefie ?
uid ?
abf ?
alf ?
sec ?
aiv ?
t1v - t4v ? timery?
uzv ?
uzi ?
nlv ?
p1 - p4 ?
ev1 - ev8 ?
ip1 - ip8 ?
kb1 - kb4 ?
kfl ?

Dziękuję,
Krzysztof

RobertH

Witam

Opis argumentów wysłałem na e-maill.
LogicProcessor w OptimaGSM opiera się o 20 warunków:
Jeżeli... To wykonaj.. W przeciwnym przypadku (If...Then...Else).
Warunki \'Jeżeli\' to maks. 8 warunków między dwoma argumentami,
każdy wiersz jest powiązany logiką \'i/lub\' (AND/OR) z kolejnym.
Warunki \"to wykonaj\" maks 8 wierszy logicznych, arytmetycznych lub powiadomienia na panelach (Print= okno informacyjne na panelu , HINT=dolny pasek,  lub SMSy).
Warunki \'W przeciwnym przypadku\' maks 4 to warunkowe funkcje jeżeli nie zostanie spełniony warunek \'If\".

Przekaźniki czasowe są zbieżne z NeoGSM jest tylko jeden nowy.

mirekgrz


mirekgrz

Witam. W logicProcessor mam pod numerem 1 funkcje, ktora zalacza wyjscie w zadanym przedziale czasowym.
Po jakims czasie dodalem pod numerem 2 druga funkcje, ktora miala wysylac sms w danym dniu i godzinie. Wszystko fajnie dziala, lecz jak po paru dniach odczytalem wszystkie ustawienia centrali OPTIMA-GSM, punktu 2 wogole nie widac.

Gdzie jest problem? Pozdrawiam

RobertH

#4
Witam,

Nie spotkaliśmy się nigdy z opisanym zdarzeniem. Centrala ma wbudowany system operacyjny czasu rzeczywistego RTOS (komercyjny do zastosowań przemysłowych) zaawansowaną kontrolę pamięci  aż 2 kopie zapasowe konfiguracji, które są przywracane jeżeli w pamięci programu nastąpi błąd sumy kontrolnej.
Może w czasie odczytu był błąd? lub jest jakaś niekompatybilność wersja centrali vs. programu.
Kilka pytań kontrolnych:
Jaka jest wersja centrali i programu OptimaGSM Manager?
Czy program jest uruchamiany na prawach ADMIN?
Czy jest to zdarzenie powtarzalne? Jeżeli tak to proszę podać kolejność operacji?
Informacje i ewentualne dane config.rpm proszę przesłać na adres serwis@ropam.com.pl.

W przypadku pytań służymy pomocą.

mirekgrz

Witam ponownie. Jesli chodzi o oprogramowanie to jest jak najbardziej aktualne.. co jakis czas sprawdzam czy nie ma nowszego. Program otwieram jako ADMIN. Zdarzylo mi sie to 2 razy... za 3 razem juz nie dodawalem nowa petle bo stwierdzilem ze to nic nie da i dlatego napisalem na forum ze takiego cos wystepuje.
Rozumiem ze centrala jest zaawansowanym produktem lecz moja centrala byc moze jest specyficzna (to ta co byla u WAS na warsztacie, wtedy sama sie zapetlila czyli resetowala sie).
Czy moge cos jeszcze zrobic w tym temacie aby to dzialalo, tzn zapamietywalo 2 petle?

mirekgrz

W innym poscie ujrzalem ze sa aktualizacje. Zobaczymy czy cos sie zmieni.

mirekgrz

Witam. Chciałbym się dopytać co oznacza ctm? Nie mogę nigdzie znaleźć opis tego oznaczenia. Pozdrawiam

robertm

Witam,
To jeden z nowych parametrów - jego poprawna nazwa w nowej wersji to "ctr"
Określa status połączenia z programem do monitoringu RMS.
Opis wszystkich nowych parametrów znajdzie się do kilku dni w nowej wersji dokumentacji.