czy dobrze podłączyłem

Zaczęty przez MarCh, Maj 23, 2016, 15:28:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

MarCh

Witam.

Mam pytanie dotyczące podłączenia systemu alarmowego. Jestem początkującym elektronikiem i nie jestem pewien czy wszystko jest dobrze podłączone.

RobertH

Wygląda poprawnie przy czym styk sabotażowy sygnalizatora powinien  mieć masę niezależną od wyzwalania sygnalizatora.

MarCh

#2
już poprawiam.

A ten styk sabotażowy w obudowie centralki  wystarczy jak podłączę GDN --> I7  czy jeszcze muszę obciążyć to rezystorem 2,2k ?

mam jeszcze jedno pytanie bo z panelu dotykowego jak wchodzę w ustawienia-> serwisowe to wyświetla mi "brak dostępu serwisu" co z tym zrobić

glider33

Cytat: MarCh w Maj 23, 2016, 17:45:40
A ten styk sabotażowy w obudowie centralki  wystarczy jak podłączę GDN --> I7  czy jeszcze muszę obciążyć to rezystorem 2,2k ?
Nie musisz, ale może dać rezystor, tylko wtedy ustaw wejście I7 jako EOL 24h. Przy braku rezystora NC 24h.

Cytatmam jeszcze jedno pytanie bo z panelu dotykowego jak wchodzę w ustawienia-> serwisowe to wyświetla mi "brak dostępu serwisu" co z tym zrobić
Naciśnij na panelu ikonę ustawień, wbij główny kod, wybierz UŻYTKOWNIKA, a następnie naciśnij opcję DOSTĘP DO SERWISU. Dzięki temu uzyskasz dostęp do serwisu na 8 godzin.

MarCh

rozumiem, ale to tak ma wyglądać czy mam coś nie tak z panelem?

dodatkowo zapytam sie jeszcze o ustawienia podczas programowania, czy dobrze ustawiłem dwie czujki i syrenę, robię to pierwszy raz i niby działa ale nie wiem czy tak powinno być i czy przypadkiem mnie kiedyś nie zaskoczy tak jak to zrobił zasięg GSM kiedy non stop zgłasza mi próbę zakłócania sygnału GSM

Poniżej zdjęcie a na nim ustawienia, jak by tak ktoś luknął i podpowiedział coś czy dobrze czy nie

glider33

Cytat: MarCh w Maj 23, 2016, 23:17:38
rozumiem, ale to tak ma wyglądać czy mam coś nie tak z panelem?
Tak to ma wyglądać właśnie :) Instrukcja obsługi TPR się kłania, strona 19, punkt 2.1.6.9

Cytatdodatkowo zapytam sie jeszcze o ustawienia podczas programowania, czy dobrze ustawiłem dwie czujki i syrenę, robię to pierwszy raz i niby działa ale nie wiem czy tak powinno być
czujki niby dobrze, ale dlaczego obie są opóźnione ? Nie masz kontaktronu na drzwiach wejściowych ? Odznacz sobie powiadomienia sms na nieużywanych wejściach.
Co do wyjścia syreny to ciężko powiedzieć bo nie wrzuciłeś foto. Powinno być NO, MONO, i np. 180 sekund.

Cytati czy przypadkiem mnie kiedyś nie zaskoczy tak jak to zrobił zasięg GSM kiedy non stop zgłasza mi próbę zakłócania sygnału GSM
A czy przypadkiem nie masz w centrali karty PLAY ?

MarCh

CytatNie masz kontaktronu na drzwiach wejściowych ?

niestety nie, alarm zakładany jest świeżo po remoncie i nie było żadnej instalacji i ile mogłem tyle kułem i układałem kabelki

Cytatczujki niby dobrze, ale dlaczego obie są opóźnione ?

robiłem to dopiero pierwszy raz i z każdej dobrej rady będę czerpał wiedzę - co proponujesz?

CytatOdznacz sobie powiadomienia sms na nieużywanych wejściach

Dzięki za radę, już to poprawiam.

CytatA czy przypadkiem nie masz w centrali karty PLAY ?

dokładnie tak

CytatCo do wyjścia syreny to ciężko powiedzieć bo nie wrzuciłeś foto

glider33

Cytat: MarCh w Maj 23, 2016, 23:56:56robiłem to dopiero pierwszy raz i z każdej dobrej rady będę czerpał wiedzę - co proponujesz?
Ciężko coś zaproponować jeżeli nie znam układu pomieszczeń oraz lokalizacji TPR. Jeżeli TPR masz w wiatrołapie to daj tam czujkę PIR z czasem na wejście, a resztę czujek ustaw jako natychmiastowe czyli zwykła.

Cytatdokładnie tak
No to koniecznie zmień kartę bo Play to najgorszy syf za przeproszeniem
http://forum.ropam.com.pl/index.php?topic=65.msg188#msg188

Jeżeli do O2 masz podłączony sygnalizator optyczny to ustaw NO, BI, 3600. Będzie ci błyskać do momentu skasowania alarmu.

MarCh

TPR wisi właśnie w przedpokoju i tam mam PIR-a ustawionego tak jak we wcześniejszym poście czyli opóźniona i tu mam ustawić jej jakiś czas? ( czas na wejście mam 10 s), czy jakoś jeszcze inaczej? Druga czujka chroni kolejne pomieszczenie do którego można by się dostać i ta też jest ustawiona na opóźniona więc rozumiem że tą zmieniam na zwykłą i będzie jak trzeba?

Dziękuję za radę z kartą play - wsadzona tylko do testów i rzeczywiście to jakaś masakra, docelowo będzie siedziała inna.

glider33

Cytat: MarCh w Maj 24, 2016, 10:33:29
TPR wisi właśnie w przedpokoju i tam mam PIR-a ustawionego tak jak we wcześniejszym poście czyli opóźniona i tu mam ustawić jej jakiś czas? ( czas na wejście mam 10 s), czy jakoś jeszcze inaczej? Druga czujka chroni kolejne pomieszczenie do którego można by się dostać i ta też jest ustawiona na opóźniona więc rozumiem że tą zmieniam na zwykłą i będzie jak trzeba?
Czujkę w przedpokoju ustaw jako opóźniona, a czasy wejścia i wyjścia w zakładce opcje dostosuj do swoich preferencji.
Druga czujka ma być zwykła czyli alarm i powiadomienie zadziała natychmiast po naruszeniu wejścia tej czujki.

CytatDziękuję za radę z kartą play - wsadzona tylko do testów i rzeczywiście to jakaś masakra, docelowo będzie siedziała inna.
Tutaj można zobaczyć lokalizację masztów poszczególnych operatorów http://beta.btsearch.pl/

MarCh

dziękuję za pomoc. Na chwilę obecna już nie męczę ale za jakiś czas na pewno będę :) bo chcę więcej opcji poustawiać.