Jak podłączyć transformator do centrali NEO GSM-PS

Zaczęty przez zdzieborek, Czerwiec 02, 2016, 00:50:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

zdzieborek

Witam  Jestem nowym nabywcą  NEO GSM-PS  większośc juz podłączyłem według schemaów. Moja prośba o pomoc dotyczy jak poprawnie podłączyć transformator w obudowie  filmy PULSAR AWO000EI  otóż wchodzą do niego dwa przewody czerwony i czarny i są opisane  to wiem jak je podłączyć ale wychodzą trzy : żółty, brązowy i niebieski   na transformatorze jest napis OUTPUT(SEC)  0V ~16V/1,2A   ~18V/1,0A    podglądałem na stronie producenta że   brązowy to com następne to U1 ' U2  więc pozostałe kolory to  18v  i 16v       Moje pytanie to który z nich mam podłaczyć pod +DC  do centrali a który pod -AC  ? I dlaczego są trzy przewody w jakim celu jest trzeci.  Bardzo proszę o odpowiedz.

RobertH

Proszę podłączyć napięcie 16VAC a odczep/przewód 18V zabezpieczyć (i nie podłączać nigdzie).
Obudowa jest uniwersalna i ma dwa odczeypy pod różne centrale.

Vanorton

Miernik uniwersalny za 10 zł i pytania zbędne :)

zdzieborek

Bardzo dziękuje  Administratorze RobertH  za pomoc.
A odnośnie kolegi Vanorton : miernik oczywiście mam ale nie wiedziałem które z napięć ma być użyte do centrali NEO GSM - PS   
Ale dzięki za zainteresowanie :) pozdrawiam

Electro-Guard

Panie Piotrze, czytam pana posty i coraz bardziej obawiam się o pańskie zdrowie :)

Oczywiście bez obrazy, wszyscy się kiedyś uczyliśmy, tylko fajnie się to czyta znając temat prądu już jakiś czas.

Powodzenia  ;D
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

zdzieborek

Witam Panie Electro-Guard co prawda temat już dawno uważam za zamknięty ale nie moge jak czytam to bo alarmy plus czujniki zalania czadu i gazu i sterowanie bramami zrobiłem z niewielką pomocą adminów i wszystko hula aż miło  :)  Ale  jak zwykle Pan musiał szpileczkę wbić bez obrazy ale takich osób nie brakuje co nikomu nie pomogą tylko się szydzą z innych i nie pamiętają jak sami się uczyli otóż bez obaw o moje zdrowie jest ok. A adminom jeszcze raz dziękuję za pomoc bo prawdziwego człowieka ceni się za podanie ręki drugiemu a nie za wymądrzanie się bo jest mądrzejszy. Pozdrawiam i życze dużo zdrówka.  PIOTR

RobertH

Panowie proszę o konkretne pytania i o konkretne odpowiedzi.
Zgodnie z powiedzeniem: "Nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi".
Wszystkie posty, które będą nie na temat, obrażały innych itp. będą kierowane do kosza a  nadawca blokowany.

ps.
W tym konkretnym przypadku pytanie było szczegółowe, podanie rozwiązania nie zagrażało życiu ani zdrowiu (uzwojenie SEC) więc nie widzę problemu.

Electro-Guard

Panie Piotrku, tak jak napisałem "bez obrazy", aby potraktować to z przymrużeniem oka, po prostu takie mam dziwne poczucie humoru. Ja też jestem samoukiem i jak prąd mnie kopię to mu oddaję, a co jakiś czas sam wywalam bezpieczniki (dobrze że są).
Jeśli poczuł się pan urażony to oficjalnie PRZEPRASZAM.
Ja też zadając pytania oczekuję konkretnych odpowiedzi, ale również żartami nie gardzę.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9