Optima tpr zmiana timerow

Zaczęty przez mirekgrz, Sierpień 28, 2016, 08:04:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirekgrz

Od kilku dni proboje zmienic timery przez tpr. Po zmianie godzin na tpr ukazuje sie informacja o poprawnym zapisie, lecz zmiany nie maja miejsca. Wersja optimy: 2.4 Tpry (sa dwa) 1.4

Prosze o pomoc i informacje czy to u mnie jest problem czy bedzie to poprawione z nowym firmware?

robertm

Witam,
Aktualna wersja OptimaGSM to 2.3.
Sprawdziłem wersje: 2.2. i 2.3 - nie występuje problem ze zmianą timerów.

mirekgrz

Co do wersji optimy to jak najbardziej 2.3 Moj blad

Co moge w takim razie uczynic, aby to u mnie zaczelo znow dzialac (przed aktualizacja optimy z 2.2 na 2.3 i tpr z 1.3 na 1.4 dzialalo)?

mirekgrz

Dodam jeszcze, ze nazwy uzytkownikow jakie mialem zapisane w tprach zostaly przywroceone do domyslnych. Kody pamieta lecz nazw nie.

mirekgrz

Niestety temat musze kontynuowac. Problem nie zniknal pomimo iz wykonalem (o ile wszystko i dobrze zrozumialem :)) to co Pan Robert zalecal a mianowicie: Zapisanie czystej konfiguracji zaraz po polaczeniu sie z centrala, a nastepnie zapisanie pliku z wczesniejszej konfiguracji.
Nastepnie poswiecilem troszke czasu i na nowo wszystkie ustawienia wprowadzilem lecz takze nie pomoglo. Dla chetnych daje plik konfiguracyjny oraz historie zdarzen.

Dodam, ze wszystkie wyjscia z panela dzialaja, widze aktualnie stan wejsc. Ogolnie ujmujac oprocz zmiany timera wszystko dziala w panelach poprawnie.
W innym budynku gdzie rowniez jest OptimaGSM i panel tpr rowniez nie mozna zmienic timera (komunikat: niekompatybilne ustawienia timera). Ten komunikat w pierwszym obiekcie rowniez wystepuje przy timerze nr 2

RobertH

W panelach jest edycja tylko timerów w trybie dzienny i tygodniowy.

Konfiguracja w testowym systemie bez problemu edytuje w panelu TIMER 1 a pozostałe są nieobsługiwane.
Testowy system: OptimaGSM 2.3, TPR-xx 1.4, Manager 1.9

mirekgrz

Dzis dokonalem resetu centrali za pomoca zworki. Po tej czynnosci ustawilem sam timer lecz jednak to nie pomoglo. Dokonalem takze ponownego upgradu i tez nic. Moze cos jednak w panelach jest? :)
Czy mozna w jakis sposob dokonac reset tpr? W moim przypadku po doprowadzeniu centrali do ustawien pierwotnych panel odziwo zapamietal nazwy wyjsc. Czy to normalne ze pamieta?

Czekam jeszcze na jakies podpowiedzi sugestie.
Pozdrawiam

robertm

Nie potwierdzamy błędu.
Zmiana Timerów dziennych i tygodniowych działa poprawnie
Pozostałe rodzaje timerów nie są obsługiwane.
Testowy system: OptimaGSM 2.3, TPR-xx 1.4, Manager 1.9

mirekgrz

Czy zmiana oprogramowania na nizsze czy to centrali czy tpr jest mozliwe? Chcialbym jeszcze taki eksperyment zrobic lecz chce sie upewnic ze dzialanie centrali bedzie poprawne po obnizeniu wersji firmware.

Jesli i to nie pomoze to bede sie musial z tym pogodzic... Pozdrawiam

Electro-Guard

Downgrady są możliwe - ja przywracałem niższe wersje w multiGSMach więc raczej TPRy też - według mnie spokojnie experymentuj.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Rafal R.

Mam pytanie do Pana mirekgrz; czy poradził Pan sobie jakoś z problemem ? W weekend testowałem zmianę timerów przez TPRa i również mam identyczny problem jak Pan. Otrzymuję komunikat o poprawnym zapisie...jednak kolejne wejście w ustawienia timerów tego nie potwierdzają (brak zmian).
Pisał Pan również o nazwach i kodach poszczególnych użytkowników; kody pozostają jednak nazwy użytkowników wracają do defaulta (na forum kojarzę temat był już wcześniej poruszany). Mam dokładnie tak samo...zdarzyło się to już któryś raz po utracie zasilania.

mirekgrz

Witam. W moim przypadku skończyło się na serwisie. Wymiana uszkodzonej pamięci Flash. Być może to jest ten sam problem. Pozdrawiam

glider33

Panowie Roberci,


sprawdźcie dokładnie problem timerów bo dzisiaj odkryłem, że u mnie również nie można zmienić timerów za pomocą paneli TPR (posiadam 2 sztuki w systemie). To nie może być przypadek, że 3 osoby zgłaszają ten sam problem w tak krótkim czasie  :o

Ponadto również nie zapisują się zmiany termostatów w menu użytkownika - termostaty. Jest to samo co w timerach, czyli pojawia się komunikat o zapisie, ale żadne zmiany nie są zapisywane.

Optima GMS v. 2.3, TPR v. 1.4

mirekgrz

Dokładnie ten sam problem miałem u siebie. Dodam jeszcze, że nazwy użytkowników przyjmowały ustawienia początkowe. Najprawdopodobniej problem z pamięcią flash. Oby to tylko jednorazowa wymiana była potrzebna.

robertm

Witam,
Są dwa wyjścia - błąd samej pamięci lub z błędem przeszła aktualizacja.
Bardzo proszę o wgranie aktualnej wersji do centrali OptimaGSM 2.3 lub najlepiej już 2.4 a następnie bez odczytywania konfiguracji z centrali proszę przygotować i wgrać nową konfigurację.