NEOGSM-PS problemy z syreną

Zaczęty przez pim13pon, Wrzesień 18, 2016, 10:11:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

pim13pon

Witam!
W ostatnim czasie zainstalowałem sobie w domu centralę NEOGSM-PS. Do centrali podłączone są kontraktony i dwie czujki Boscha (Blue Line). Centrala sterowana jest pilotem. Teoretycznie wszystko działa: komputer podpięty do centrali pokazuje alarm na otwartych wejściach, funkcja "test" wywołuje wycie i świecenie syreny, funkcja PANIK z pilota wywołuje również działanie syreny. Alarm uzbraja się i rozbraja. Problem polega na tym iż syrena nie reaguje po naruszeniu którejkolwiek strefy. Zdarzyło się że zadziała jeden raz na kilkanaście naruszeń... Proszę o pomoc co jest nie tak ??
Pozdrawiam

glider33

Załącz plik z konfiguracją i najlepiej schemat połączenie bo inaczej to jest wróżenie z fusów :)


pim13pon

W załączeniu ostatni plik konfiguracyjny, nad schematem może powalczę...

Electro-Guard

Opisz chociaż słowami jak podłączyłeś czujniki i do których wejść, bo trochę masz tam różnorodność w typach polaryzacji.
No i możesz "poodptaszać" te niepotrzebne powiadomienia 8x8 clip i sms bo wpisane masz tylko 2 numery.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

pim13pon

Z tego co pamiętam: syrena jest na O1 i O2, dalej są kontraktony, na I6 jest sabotażowy od syreny, dwie czujki ruchu to jak pamiętam I7 oraz I8. Dalej do końca kontraktony...

Electro-Guard

O1 i O2 wywnioskowałem z ustawień
nie bardzo rozumiem jak to "dalej są kontaktrony"? ile jest tych kontaktronów? chyba nie mieszasz wejść z wyjściami i nie podłączyłeś sygnalizatora pod wejścia...
a czujniki masz jeden NC drugi NO?
Jeśli tak to przeanalizuj na spokojnie instrukcję, jeśli się pomyliłem to czekamy na schemat podłączeń.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

pim13pon

Kontaktronów jest 13. Część jest podłączona do centrali a reszta do expandera. Wyjścia są wolne, nic tam nie wpinałem. Sygnalizator jest na O1 i O2. Czujki są tak jak piszesz, niby takie same i tak samo wpięte a faktycznie mają różnie NC i NO...

Electro-Guard

Celowo ustawiłeś NC i NO?
Jesteś pewien że się w ogóle uzbraja?
A może system sygnalizuje ci brak gotowości z powodu naruszonej czujki NO...
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Michal

#8
Podłącz wszystko, jak jest pokazane na schemacie (rezystory!).
*Czujki ruchu ustaw w polaryzacji 2EOL/NC (wejścia), typ:"zwykła"
*tamper syreny jako EOL
*wyjścia optyki i akustyki (O1, O2) syreny jako NO, działanie MONO, załączanie poprzez "Alarm", "Sabotaż"
*kontraktony tak samo jak czujki

Dodatkowo w opcjach ustaw "Sabotaż traktowany jak z linii 24H