Samo uzbrojenie Neo GSM

Zaczęty przez gomez405, Styczeń 11, 2017, 06:40:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

gomez405

Witam. Czy jest możliwość aby centrala alarmowa neo- GSM wyposażona w radiolinie gorke posiadała samo uzbrojenie tak jak jest to w przypadku autoalarmów tzn w przypadku rozbrojenia alarmu i nie otwarcie drzwi Powiedzmy po minucie przechodziła w stan uzbrojenia.

robertm

Centrala NeoGSM nie posiada funkcji samo uzbrojenia.

gomez405

A czy w jaki kolwiek sposób jestem w stanie to wykonać???
Nie chodzi mi o dodatkowe przekaźniki.

robertm

Można wykonać własną logikę w LP, jednak nie ma tam możliwości uzbrajania/rozbrajania trzeba wykorzystać fizyczne wejścia i wyjścia.



gomez405

#4
Mniej więcej wiem jak to ma wyglądać tylko nie wiem jak napisać.  Mam wolne wejście I8 i wolne wyjścia O3-O8. Wejście I8 ustawione musi być na żał. czuwanie.  Tylko jak napisać logikę aby np po 20 sek podała impuls na I8. Dodam że na I2 mam krancówke NO

robertm

#5
Tak na szybko proponowane rozwiązanie.
I8 to sygnał z radiolinii na wyłączenie czuwania - uruchamia timer DelaykeepON
Jeżeli w czasie 20s nie nastąpi reset tego timera - poprzez nasuszenie wejść I1 lub I2 lub I3 to załączy się wyjście O8.
O8 spinamy z wejściem I8  i wejście ustawiamy jako : ZAŁ. CZUWANIA

gomez405

#6
Witam. Dziękuje z odpowiedź ale wg mnie nie zadziała to ponieważ nie dodałem że pod I7 mam zał/wył czuwanie impulsowo. Jeśli jest ok to przepraszam. Dodaje screen z ustawieniami

gomez405

Tak się zastanawiam czy nie można by zrobić tak aby wyj O3 ustawione było na czuwanie. Rozlaczenie tego i nie podanie impulsu z I2 uruchamia timer a O4 włącza impuls do I8 zal. Czuwanie

robertm

Jak najbardziej, jako sygnał rozbrojenia - można użyć również zbocza opadającego wyjścia ustawionego jako wskaźnik czuwania ( np. O3).

gomez405

Już wszystkie możliwości sprawdziłem i mi to nie chce zadziałać.  Gdzieś popełniam błąd, ale nie wiem gdzie. Po zadzialamiu funkcji i uzbrojeniu Alarmu wyjście pozostaje aktywne.

robertm

O3 ustawione jako wskaźnik czuwania, zbocze opadające to sygnał wyłączania czuwania - uruchamia timer DelaykeepON
Jeżeli w czasie 20s nie nastąpi reset tego timera - poprzez nasuszenie wejść I1 lub I2 lub I3 to załączy się wyjście O8.
O8 spinamy z wejściem I8  i wejście ustawiamy jako : ZAŁ. CZUWANIA

gomez405

Mam rozumieć że pierwsze zdjęcie zawiera tylko błąd odnośnie O2iO3. O3 powinno być udtawione na czuwanie jak O2

robertm

Tak, ma Pan racje. O3 powinno byc ustawione tak jak O2 na zrzucie.

gomez405

#13
Problem pozostaje dalej. Wszystko działa ale problem pojawia się taki że sygnał jest dawany ciągle na wyjściu a nie jako impuls. Mam rozumieć że ustawienia czasu i innych parametrów działają tylko przy ustawieniu załączane przez.
Edycja:
Zaczęło działać tylko są dwa problemy :
1. Musiałem odwrócić sygnał wychodzący aby dawał impils
2. Do resetu timera dodać radiolinie
Teraz pytanie jak wydłużyć impuls i jak podłączyć wynik bo po podłączeniu dioda Ne wyjściu delikatnie swieci

robertm

Dioda na wyjściu będzie delikatnie się podświetlać przy podłączeniu do wejścia, to prawidłowe zachowanie.
O wydłużenie jakiego impulsu Panu chodzi ?