TPR-1 oś czasu w wykresie temperator.

Zaczęty przez lewir, Wrzesień 30, 2013, 22:03:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

lewir

Witam.

Kiedy powstaje oś czasu dla wykresów obrazujących zmiany temperatur na ekranie TPR z NEO?
Na zdjęciu z opisu TPR na stronie ROPAM widać znaczniki 10:11, 11:11... do 14:11.
Mi się zrobiło xx:55...
A co zrobić i kiedy by na osi były pełne godziny???
Może to i detal, ale trochę męczący... 19:55 to prawie 20-sta, ale niektórzy domownicy widzą 19-stą.
Pozdrawiam
Lewir.

lewir

Ups... a teraz... po kilkunastu godzinach królowania końcówki 55 mam końcówkę 35...
Czyli jak kiedyś bym miał znaczniki o równych godzinach, to teraz bym miał połówki?
Wszyscy tak mają czy tylko ja???
Lewir

RobertH

Histogram temperatury w panelach wyświetla ostanie 300 minut pomiarów z T1 i T2 (300 pikseli).
Dlatego zmienia się oś czasu dynamicznie i tak będzie.

lewir

Nie rozumiem określenia \"ostatnie 300 minut pomiarów...\". Ostatnie od czego? Od chwili uaktywnienia podglądu?
A to, że \"tak będzie\" to nie trudno zgadnąć - to częsta odpowiedź na tym forum...

Jednak mimo tych \"ostatnich 300 minut\" i \"dynamicznej zmianie osi\" (co jest oczywiste) przydały by się markery równych godzin... Czyżby jedno wykluczało drugie???

Pozdrawiam.

RobertH

#4
Prawy znacznik na osi czasu jest bieżącą godziną hh:mm idąc w lewo mamy -1h, -2h, -3h, -4h (oś podzielona odstępami 1h)
Tutaj poprawka wyświetlane są ostatnie 4h  (240 pikseli)histogramu. (300 pikseli ma cały obszar rysowania).
To jest opis jeżeli system pracuje min. 4h

W innym przypadku wykres rozpocznie się od lewego znacznika data najstarszej próbki i następne znaczniki są dodawane co +1h.
Na tym rozmiarze LCD 3,5\" trudno jest czytelnie dodać jeszcze znaczniki pełnych godzin gdyż będą się nakładać.
Dla systemu NEO nie przewidujemy zmian.