Programowanie zdalne, błąd aktywacji usługi RopamBridge

Zaczęty przez wojtek06061989, Luty 21, 2020, 10:51:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek06061989

Tak jak w temacie, przy próbie konfiguracji zdalnej i wysłaniu sms XXXX connect otrzymuję odpowiedź   błąd aktywacji usługi RopamBridge,
W związku z tym czy mógłby ktoś dokładnie opisać za  co odpowiadają poniższe opcje w centrali? Instrukcja niezbyt precyzyjnie to objaśnia.
1. możliwa zmiana konfiguracji poprzez SMS - (pozwala na sterowanie modułem za pomocą komend SMS oraz aplikacji RopamNeo), Sterowanie jakim modułem? jakie są konsekwencje zaznaczenia lub nie tej opcji?
2. możliwe zdalne programowanie poprzez modem GSM lub WIFI - pozwala na łączenie się z modułem poprzez program NeoGSMIP64 Manager, Tutaj wszystko jasne ta opcja musi być włączona aby było możliwe zdalne programowanie
3. wymagane zezwolenie użytkownika na zdalny dostęp – użytkownik musi wyrazić zgodę na zdalne programowanie lub dostęp do centrali. O zezwolenie w jakiej formie tutaj chodzi? o opcję programowanie zdalne z panelu TPR czy opcję programowanie serwisowe w menu ustawienia aplikacji RopamNeo? czy jest to jednoznaczne lub dodatkowo wymagane oprócz sms XXXX connect

Dodam że sam RopamBridge działa poprawnie, gdyż mam dostęp do centrali z aplikacji RopamNeo będąc poza obiektem.

K@mil

1. Rozbrajasz alarm
2. Włączasz program, wybierasz opcje połączenia zdalnego wifi/GPRS
3. Wysyłasz SMS o treści 123B connect (program sam poprosi Cię o wysłanie takiego SMS). (Wyskoczy okno próba nawiązania połączenia 1/10 i tak będzie odliczało
4. Dostaniesz SMS zwrotny o treści Nawiazano polaczenie z serwerem RopamBridge
5. W programie dostaniesz informacje, że połączono z centralą

Centrala nie może być uzbrojona - pamiętaj.



www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

wojtek06061989

Dokładnie tak to robię, a które z 3 opcji z mojego pierwszego posta muszą być aktywne? Ja mam tylko 2 aktywną, bo pozostałe nie do końca są dla mnie czytelne.

wojtek06061989

Ponawiam prośbę o objaśnienie poniższych opcji 1 i 3
1. możliwa zmiana konfiguracji poprzez SMS - (pozwala na sterowanie modułem za pomocą komend SMS oraz aplikacji RopamNeo), Sterowanie jakim modułem? jakie są konsekwencje zaznaczenia lub nie tej opcji?
2. możliwe zdalne programowanie poprzez modem GSM lub WIFI - pozwala na łączenie się z modułem poprzez program NeoGSMIP64 Manager, Tutaj wszystko jasne ta opcja musi być włączona aby było możliwe zdalne programowanie
3. wymagane zezwolenie użytkownika na zdalny dostęp – użytkownik musi wyrazić zgodę na zdalne programowanie lub dostęp do centrali. O zezwolenie w jakiej formie tutaj chodzi? o opcję programowanie zdalne z panelu TPR czy opcję programowanie serwisowe w menu ustawienia aplikacji RopamNeo? czy jest to jednoznaczne lub dodatkowo wymagane oprócz sms XXXX connect