NEO nie działa synchronizacja czasu z zegarem modemu

Zaczęty przez pm, Grudzień 23, 2013, 14:53:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

pm

Witam,

NEO v.2.1, sieć ORANGE, mam zaznaczoną opcję: Synchronizacja czasu z zegarem modemu, ale po 14 dniach zegar modułu dochodzi do 2 min spóźnienia. Wydaje mi się zatem, że zegar NEO nie jest synchronizowany z czasem z sieci GSM. Czy opcja ta wymaga jakichś dodatkowych ustawień?

RobertH

#1
Witam,

W systemie pracują dwa zegary: RTC  modemu z podtrzymaniem bateryjnym i w mikrokontrolerze.
Synchronizacja polega na przepisaniu zegara modemu do zegara NEO.
Oprócz synchronizacji jest jest dostępna korekta zegara +/-  0-120 s/24h.

Nie ma funkcji ustawienia czasu, synchronizacji z sieci GSM gdyż operatorzy nie obsługują funkcji TimeStamp.

pm

Witam,

Czyli owa synchronizacja nie powoduje, że czas wg którego pracuje NEO (m.in. timery) jest synchronizowany z siecią GSM czyli że jest prawidłowy?

Innymi słowy na tak koszmarnie duże spóźnienie zegara NEO (2 min/14 dni) jedyną radą jest korekta ręczna zegara, o której Pan wspominał?

RobertH

#3
Sieci GSM (T-mobile, Orange, Plus)  nie wspierają synchronizacji czasu na poziomie GSM (TimeStamp) a wykonanie go w inny sposób nie jest proste technicznie.

Rozdzielczość timerów to 1 minuta więc korekta kilka sekund na 24h, myślę że jest do przyjęcia.
Włączenie opcji automatycznej korekty co 24h, w tym przypadku +9s/24h powinno rozwiązać temat.

pm

Kolejny problem jaki napotkałem, to w jaki sposób określić co do sekundy czas wg którego pracuje NEO?