ropam neo-psr rf

Zaczęty przez marek25aa2, Styczeń 01, 2014, 21:18:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

marek25aa2

Mam pytanie, kupilem ten zestawik jak w temacie i mam problem bo nie dzialaja mi piloty pomimo ustawienia w programie... czy od modulu psr do centrali trzeba cos jeszcze podlaczac oprocz zasilania do centrali neo i komunikacji PSR-->NEO ??

RobertH

Witam

Integracja zasilacza PSR-Rf w systemie NEO wymaga podłączenia zasilania (wyjście +1-) oraz komunikacji za pomocą wiązki: EXP-COMM.
Jeżeli po nawiązaniu połączenia z programem Partner GSM zakładka  PSR-RF jest automatycznie dodawana to moduł jest wykrywany poprawnie.
W takiej sytuacji wystarczy odpowiednia konfiguracja, oprogramowanie.

Proszę ewentualnie przesłać wersję firmware NEO, PSR-RF oraz plik konfiguracyjny config.rpm.

marek25aa2

WItam!

CO do psr to jest wykrywany poprawnie, w zakładce PSR/PSR-RF informacje widznieje napis połączenie jest. wersja sprzetu psr to 2,0 wersja softu 1,4,, zakładka na dole online wszystko na zielono, gdzie podeslac plik z konfiguracja ? jesli o to chodzi to mam ustawione tylko w zakladce psr/psr-rf funkcje przycisku a jako zalaczanie/rozbrajanie alarmu, dodatkowo dodam ze dioda na psr swieci ciagle na zielono

RobertH

Witam,

Lista kontrolna:
- jaką wersją Partnera GSM jest programowany zestaw?
- czy są zaprogramowane piloty ? w trybie on-line powinien być wykrywany kanał i nr pilota, w trybie normalnej pracy (bez PC) dla kanału A fabrycznie jest działanie  R1 w trybie MONO 2s

marek25aa2

#4
jesli chodzi o piloty to nie programowalem, wg instrukcji powinny byc zaprogramowane ( przynajmniej tak jest napisane) probowalem programowac ale z tej instrukcji nie wiele wynika, ciezko dojsc jak dokladnie to zaprogramowac, moze pan podpowie jak to powinno byc zrobione bo nie wiem czy wystarczy wcisnac prg na psr dluzej niz przez 3s wcisnac guzik na pilocie i pozniej jeszcze raz przez 3 s prg czy jakos inaczej, dodam ze do psr mam tylko podlaczone wejscie pradu z transformatora i wyjscie na centrale neo + kaelek do komunikacji miedzy neo i psr, co do wersji partnera to powiem wieczorem bo teraz nie mam mozliwosci sprawdzenia, mysle ze jest to najnowsza wersja, w online nic nie mam ( jesli chodzi o piloty, reszta ok)

RobertH

#5
Piloty fabrycznie są zaprogramowane i R1, R2 mają tryb MONO 2s.
Kanał A ma wyzwalać R1, a kanał B R2, jeżeli jest inaczej to PSR-RF był przeprogramowany.

Procedura programowania jest w instrukcji a skrócona procedura programowania pilotów (podprogram 5)
wygląda tak.
W czasie normalnej pracy:
1. Nacisnąć PR na 3s.
2. FAIL i DC potwierdzi wejście do programowania (seria błysków \"A\").
3. DC mruga 1x co 1s.
4. Nacisnąć krótko (0,5s) przycisk PR cztery razy.
5. DC powinna mrugać 5x co 1s (jeżeli nie to naciskać krótko PR aż do tego momentu, pętla ma 8 podprogramów).
6. Nacisnąć PR na 3s aby wejść do podprogramu 5.
7. Wciśnij dowolny przycisk nowego pilota (potwierdzenie FAIL: 3 serie 10x).
8. Wciśnij dowolny przycisk kolejnego pilota (potwierdzenie FAIL: 3 serie 10x).
...
9. Poczekać 15s. na wyjście z programowania  (seria błysków \"A\").