NEO PS ewidentne odrzucanie połączenia po CLIP-ie

Zaczęty przez Bartosz Cierpiał, Wrzesień 10, 2011, 22:51:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartosz Cierpiał

Witam
Jak skonfigurować poprawie centrale NEO aby dzwoniąc na nią CLIP - odrzucała połączenie ewidentnie rozłączając mnie. ?
W przypadku sieci Play centrala niby rozłącza ale dalej w słuchawce mam info że mogę zostawić notkę sms o treści ... i odbiorca (czyli centrala NEO) zostanie o tym poinformowana.
Posiadam tez moduł Expander Gsm 5.1 firmy Mega-elektronik i tutaj rozłączenie po CLIP-ie jest ewidentne... zakańcza natychmiast połączenie w moim telefonie.
Ustawienia sieciowe Play nie mają znaczenie gdyż sprawdzałem to na tych samych kartach sim.
Pozdrawiam
Bartek

RobertH

Witam

W NEO reakcje na połączenia przychodzące od numerów 1-8 konfiguruje się w zakładce OPCJE->POŁĄCZENIA PRZYCHODZĄCE (NUMERY 1-8). Z opisu wynika, że ma Pan ustawione ODRZUCAJ PO 0s, czyli dobrze. A notatka wynika z usługi poczty głosowej PLAY (@ dla numer niedostępny). NEO nie ingeruje w ustawienia usług karty SIM, ewentualnie można poszukać kodów USSD do ustawień poczty PLAY lub wyciągnąć kartę SIM i ustawić w telefonie komórkowym.

Bartosz Cierpiał

Witam
tak mam ustawione odrzucaj po 0 sec. ale... wszystkie rozmaite usługi oraz poczta są off. Jak już opisałem Panu wcześniej ta sama karta sim na drugim powiadomieniu zachowuje się normalnie (czy ewidentne rozłączenie)
pozdrawiam
Bartek

RobertH

Witam

Dla ustawień 0 s jest to odrzucenie poniżej 1 sekundy, więc siec GSM różnie to może interpretować. NEO odrzuca połączenie zgodnie ze standardem sieci GSM stosowna komendą AT.
Proszę ustawić np. odrzucenie po 2 s. (jeden \"dzwonek\") i wtedy sprawdzić. A odnośnie usług i poczty to cytuje \"...w słuchawce mam info że mogę zostawić notkę sms o treści..\" czyli jakaś poczta jest aktywna \'gdy numer niedostępny\".

Bartosz Cierpiał

Witam
Hehe - nie, nie tak - sieć Play ma takie coś jak powiadomienie Sms-em jeśli odbiorca (tez w Play) jest wyłączony, poza zasięgiem itp (a NIE ma poczty na 100% ) porostu zostaje poinformowany o tym... że ktoś próbował się z nim skontaktować -  A ja dzwoniąc do niego mam info że mogę mu zostawić gotową notkę sms.. naciśnij 1-zadzwoń pilnie, 2-kocham cie, 3-spóźnię się... 4 - odezwij się i takie tam bzdety. do 8.

Teraz tak jak już pisałem wcześniej... TĄ SAMĄ karte sim Play w Megaelektronik EXPANDER GSM 5.1 przekładam do NEO PS i jest efekt o którym pisze... EXPANDER 5.1 odrzuca tak że mam \"tit tit tit\" w słuchawce i koniec połączenia...a w Neo mogę zostawiać notkę...
Ale Jest już ok - zacząłem się do tego przyzwyczajać.
Pozdrawiam

ps - dziś sprawdzę odrzucenie po 2-3 sec i dam znać czy coś się zmieniło


Bartek