załączenie wyjścia z TPR a logika

Zaczęty przez fireman, Grudzień 17, 2015, 20:28:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

fireman

witam
w logice ustawiłem aby wyjście załączało pompę na piecu CO gdy  temperatura na t1 będzie niższa niż 5 i temperatura na t2 wyższa niż 45 i uruchomi się timer1
timer ustawiony na ON o 5 i OFF o 7

i to działa jak chciałem ale od momentu ustawienia tej logiki nie mam możliwości załączenia tego wyjścia ręcznie poprzez panel TPR lub ropamdroid

co zrobiłem źle ?

robertm


Nie może Pan załączyć wyjścia z TPR ponieważ Logicprocessor ma wyższy priorytet i mimo, że załączy Pan wyjście na TPR, to funkcje logiczne ustawią ponownie to wyjście.

Najprostsze rozwiązanie to ustawienie dowolnego innego wyjścia jako sterowanego z TPR i zrobienie sumy logicznej z warunkami załączenia wyjścia sterującego pompą CO.

fireman

ok
dzięki za odpowiedź
tylko problem tkwi w tym ze wszystkie wyjścia zajęte :)
wiem wiem - należny dokupić expander :) :)

mam jeszcze pytanie - dla ww. warunków pompa załączy się zgodnie z logiką o 5 ale gdy timer o 7 zmieni stan z on na off pompa też się wyłączy ? czy muszę dopisać dopisać kolejny warunek dla timera --|

robertm

Proszę przesłać konfigurację - jak dokładnie wyglądają warunki.

W systemie OptimaGSM od wersji 1.9 - ma Pan do dyspozycji również wyjścia do których fizycznie nie ma ekspanderów, mogą pracować jako wyjścia wirtualne.




fireman

mam kłopoty z załączeniem foto wiec postaram się napisać
warunek CO start
jeżeli:
t1v<5 i
t2v>50 i
tk1 _| lub
O2==1 (warunek dopisany po odpowiedzi na forum)
to wykonaj
O4=1

warunek CO stop
jeżeli:
tk1--| lub
O2==0 (warunek dopisany po odpowiedzi na forum)
to wykonaj
O4=0

tk1 ustawiony na:
ON 5.30
OFF 7.00
ON 19.00
OFF 22.00

do tej pory używałem MGSM4 i nie maiłem do czynienia z logiką wiec może się mylę ale moje "tłumaczenie" tej logiki to:
jeśli na t1v jest temperatura mniejsza niż 5 (czujnik na zewnątrz budynku) i na t2v (czujnik na piecu CO) jest temperatura powyżej 50 i jest godzina 5.30 lub 19.00 to pompa podłączona do wyjścia O4 się uruchomi
niezależnie od tego zawsze gdy wyjście O2 jest załączone O4 też jest załączone

po drugie
jeżeli jest godzina 7.00 lub 22.00 to pompa podłączona do wyjścia O4 się "zatrzyma"
niezależnie od tego zawsze gdy wyjście O2 jest wyłączone O4 też jest wyłączone



robertm

Bardzo proszę o przesłanie na e-mail konfiguracji w pliku rpm.