Info sms

Zaczęty przez pankracy, Grudzień 28, 2015, 13:59:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

pankracy

Szanowni koledzy,
Jestem, mam nadzieję, szczęśliwym posiadaczem systemu optimagsm. Mam problem z ustawieniem powiadomienia SMS o braku zasilania np. AC. W logic procesor ustawiam Warunek: ac==1 to wykonaj funkcja SMS A1: Brak zasilania AC. I generalnie wszystko pięknie... tylko te smsy dostaję cały czas.... aż nie powróci zasilanie a ja bym chciał dostać tylko jednego smsa. Ewentualnie drugiego jak wróci zasilanie.

Proszę o pomoc.

RobertH

Proszę w warunku (-ach) wykorzystać zbocze narastające '__|' i opadające '--|".
Ewentualnie w zakładce 'Komunikacja..." jest kontrola AC: utrata i powrót.

pankracy

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Uczę się tego systemu i można przeoczyć rozwiązania najprostsze... :)

pankracy

#3
Żaby nie zakładać nowego wątku zapytam w tym. Czy istnieje możliwość sterowania przekaźnikami na płycie RF-4 inaczej niż pilotem? Chodzi mi o np. możliwość sterowania bramą podłączoną do RF-4 przez pilota, panel TPR, sms i prosty logicprocessor "zamknij bramę gdy alarm uzbrojony"? Wiem że da się sterować wyjściem z płyty Ox pilotem poprzez logicprocessor ale robi mi się mało wyjść....
Kolejna sprawa podobnie jak z RF-4 jak z wyjściem na panelu TPR? Swoją stroną szkoda że te wyjścia (RF-4 i TPR) nie są widoczne w zakładce "wyjścia" w optimaGSM.
I jeszcze jedna kwestia... Jak zrealizować fizycznie funkcję termostatu? Rozumiem, że jedno z wyjść Ox płyty + logicprocessor sterowanego temperaturą?

RobertH

Wyjścia RF-4 i paneli TPR nie są w pełni konfigurowalne dlatego to nie są wyjścia systemowe.
Wyjścia paneli są dostępne w LogicProcessor fn1-fn4 ale  należy pamiętać, ze ustawienia tych wyjść są w kwestii użytkownika.
Numer aktywnego kanału pilota a nawet numer pilota jest dostępny jako flagi kb1-kb4, kbi i na tej podstawie można generować funkcje logiczne, czasowe z innymi argumentami.
Do rozbudowy systemu o dodatkowe wyjścia służą ekspandery wyjść EXP-O8x-RN-x (maks.2 w systemie).

Co do termostatu proponuję przyglądnąć się funkcji 'Termostat pokojowy' jaka pojawiła się w najnowszych wersjach centrali i paneli.
Oferuje on tygodniowy kalendarz, cztery okresy dobowe, profile temperatury + zdalany dostęp SMS/IP.