NeoGsm-ps Częste zakłócanie sygnału GSM.

Zaczęty przez pigini, Luty 09, 2017, 14:48:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

pigini

Witam :)
Mój problem polega na bardzo częstym wykrywaniu przez centralę zakłócania sygnału GSM i uruchamianiu alarmu manipulatora.

Kiedy zerknę w historię zdarzeń zdarzają się serie alarmów co około 4-6 minut trwające godzinę i więcej, jeśli przerwę serię restartem centrali czasami wszystko się  uspokaja na kilka dni.

Wszystko zaczęło się ponad pół roku temu, jednak nie przeszkadzało mi to, bo budynek stał pusty, niedawno się wprowadziłem i chciałbym zrobić z tym porządek.

Bardzo proszę o podpowiedź  gdzie szukać przyczyny.

-Karta SIM w sieci Play.
-Zasięg na poziomie 2-3 kresek (kilka nadajników różnych sieci w pobliżu)
-Antena na przewodzie wypuszczona na zewnątrz, przymocowana do  drewnianej konstrukcji  dachu bezpośrednio przy ścianie.
- odległość anteny od centrali jakieś 2 metry.
- Sąsiad oddalony mniej więcej o 50 metrów z dokładnie taką samą centralą, ma podobny problem, czasy wystąpienia alarmów czasami się pokrywają, lecz nie zawsze.




RobertH

Cytat: pigini w Luty 09, 2017, 14:48:45
Bardzo proszę o podpowiedź  gdzie szukać przyczyny.
-Karta SIM w sieci Play.

Odpowiedź na pytanie to:
-Karta SIM w sieci Play.

pigini

Dziękuję  :)

Mam jeszcze jedno podstawowe pytanie, czy są jeszcze jacyś operatorzy których należy unikać ?


RobertH

Powiązani z P4 tj. Virgin Mobile.

Ja polecam Orange, Plus GSM ( i opcjonalnie ich wirtualnych operatorów pracujących w ramach TYLKO ich sieci GSM - 2G !).
Aczkolwiek każda karta pre-paid zainstalowana w systemie alarmowych to wg regulaminów jest stosowana niezgodnie z przeznaczeniem
(wg operatorów centrala alarmowa to urządzenie telemetryczne).

pigini

Dziękuję za jasną odpowiedź:)
Pozdrawiam :)

pigini

Chciałem rozwiać jeszcze jedną niepewność a przy okazji nie zaśmiecać nowym tematem...

Aktualnie do NeoGsm-ps najnowsza aktualizacja to v2.0?

robertm

Tak, aktualnie najnowszy firmware do NeoGSM to V2.0

j_krk

Przepraszam za odgrzebanie starego tematu, ale nie ma chyba sensu zakładać nowy temat dla uzyskania jednej odpowiedzi.

Cytat: RobertH w Luty 10, 2017, 11:00:15
Ja polecam Orange, Plus GSM ( i opcjonalnie ich wirtualnych operatorów pracujących w ramach TYLKO ich sieci GSM - 2G !).

Których wirtualnych operatorów masz na myśli? W Orange i Plus nie widzę korzystnej cenowo oferty biorąc pod uwagę miesięczne zużycie. Dobrze wygląda Nju Mobile, ale to nie jest sieć wyłącznie 2G.

Obecnie mam w centralce kartę Virgin Mobile i mimo sporej wielkości anteny zewnętrznej (ze względów bezpieczeństwa zamontowanej w garażu), bardzo często tracę usługę.

RobertH

Nie było mowy o operatorze TYLKO z siecią 2G a o tym że pracują na własnych nadajnikach w tym własnej sieci GSM/DCS (2G).
W Przypadku P4 i Virgin Mobile sieć 2G to zazwyczaj roaming krajowy.

A co do 'korzystnych' ofert to niestety bez kosztów się nie obejdzie - skoro  np w taryfie telemetrycznej Orange SMS kosztuje 7,5 gr a 10kB = 1 gr
to dlaczego w pre-paid ma być taniej i lepiej skoro jest zakaz stosowania w urządzeniach telemetrycznych (a typ urządzenia nie jest tajemnicą dla operatora skoro zna IMEI).
Co do Nju mobile to proponuje przeczytać dokladnie regulamin bo 'po wieki' wymaga odpowiedzi na SMSy weryfikacyjne.

j_krk

Cytat: RobertH w Październik 05, 2017, 21:33:25
Nie było mowy o operatorze TYLKO z siecią 2G a o tym że pracują na własnych nadajnikach w tym własnej sieci GSM/DCS (2G).
W Przypadku P4 i Virgin Mobile sieć 2G to zazwyczaj roaming krajowy.

Rozumiem, chodziło o operatorów wirtualnych, których sieć macierzysta ma na tyle dobry zasięg 2G, że urządzenie nie będzie przeskakiwać do innych sieci.

Cytat: RobertH w Październik 05, 2017, 21:33:25
A co do 'korzystnych' ofert to niestety bez kosztów się nie obejdzie - skoro  np w taryfie telemetrycznej Orange SMS kosztuje 7,5 gr a 10kB = 1 gr
to dlaczego w pre-paid ma być taniej i lepiej skoro jest zakaz stosowania w urządzeniach telemetrycznych (a typ urządzenia nie jest tajemnicą dla operatora skoro zna IMEI).

Ponoszenie kosztów samo w sobie nie jest problemem. Problemem jest ponoszenie kosztów za coś, czego się nie używa (duże pakiety SMS czy internetowe).

Cytat: RobertH w Październik 05, 2017, 21:33:25
Co do Nju mobile to proponuje przeczytać dokladnie regulamin bo 'po wieki' wymaga odpowiedzi na SMSy weryfikacyjne.

Czytałem dokładnie. SMSy weryfikacyjne przychodzą po 6 miesiącach od ostatniego doładowania. A takie doładowania muszę robić częściej i tak.