NEO - sterowanie temperaturą, a uszkodzony czujnik

Zaczęty przez pm, Październik 15, 2012, 04:21:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

pm

Witam,

W przypadku sterowania temperaturą, kiedy zadany próg zostanie przekroczony NEO uruchamia przypisane do danego progu wyjście. Kiedy w tym stanie (ON) czujnik temperatury zostanie uszkodzony (np. kabel przegryzie mysz) wyjście załączone progiem temp. pozostaje cały czas ON. W jaki sposób można je zdalnie wyłączyć? Zakładam, że nie ma dostępu do modułu, czujnik jest uszkodzony, a wyjście cały czas załączone.

RobertH

Witam

Jeżeli czujnik zostanie uszkodzony to przy kolejnym odczycie (interwał 1 min.) temperatury zostanie zgłoszona awaria a sterowania termostatu od TempHI i TempLo zostaną wyłączone gdyż temperatura jest nieokreślona.

Wyjścia termostatów TempHI i TempLo moga być ponadto sterowane przez inne zdarzenia: SMS-y, panele dotykowe, CLIP, funkcje logiczne jednakże po każdym odczycie temperatury zostaną ponownie ustawione zgodnie z funkcją TermostatGSM.

pm

Sprawdziłem opisywaną sytuację. Czujnik podłączony, po przejściu ustalonego progu temp. załącza wyjście, w tym stanie odłączam czujnik, dostaję komunikat: Awaria T2, ale wyjście jest nadal włączone. Wysyłam SMS by je wyłączyć, dostaje potwierdzenie \'wyjście wyłączone\', ale wciąż jest włączone!!! Status \'Awaria T2\' nie wyłącza wyjścia.

Pomaga jedynie RESTART, bo po ponownym uruchomieniu T2 znika z sytemu, a nie ma statusu \'awaria\'. Czy to jedyny sposób by zdalnie wybrnąć z takiego przypadku?

W NEO mam firmware 1.9

RobertH

#3
Witam

Przetestowałem Pana aplikacje i dla ustawień wyjścia jako funkcji termostat zanik/awaria czujnika TSR-1 ustawia jego stan na 0. Dotyczy  NEO v 1.9, TSR-1 x 2, progi Hi i Lo, wyjścia O5, O6, O7,O8 pracują jako TermostatGSM + wyzwalanie SMS-em.
Odnośnie sterowania wyjściami termostatu to możliwe jest ich wyzwolenie (ustawienie na 1 gdy są w stanie O) podobnie jak od progów temperatury. Jednak gdy w systemie pojawi się wskaźnik od temp Hi lub Lo to ma on najwyższy priorytet i tylko termostat może go ustawić ponownie na 0. Tak tak jest od wersji NEO 1.6 gdyż w przypadku wyłączenia wyjścia np. SMS-em wysterowanego termostatem było ono załączane przy kolejnym pomiarze temp. jeżeli progi były przekroczone.

Proszę przesłać Pana konfiguracje (config.rpm) na nasz adres biuro@ropam.com.pl  gdyż nasze testy nie potwierdzają Pana działania i obsługa czujników TSR-1 w NEO nie była zmieniana.

pm

Witam,

Dziękuję za wnikliwą odpowiedź. W tej chwili nie mam dostępu do tego NEO, więc nie jestem w stanie pobrać ustawień. Niemniej testowałem ten problem 3 razy i zawsze było tak, że \'awaria T1\' nie zminiała stanu wyjścia z 1 na 0, pozostawało ono w stanie 1.