Brak odp smsowej - losowe znaki w smsach

Zaczęty przez awkm80, Lipiec 03, 2017, 14:17:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

awkm80

Witam, mam centralkę Neo GSM PS. siedzi w niej karta Orange (doładowana). Wprowadzony jest tylko jeden numer z którym centralka się ma kontaktować, a dokładnie smsować. Dziś rano pojawił się pewien problem, nie pierwszy raz z resztą. Alarm zamontowany jest w budynku, który jest w trakcie budowy. Gdy przyjeżdża jakaś ekipa kontaktują się ze mną, a ja poprzez sms wyłączam alarm. Dziś zapomniałem wyłączyć go przed ich wejściem, do budynku weszły osoby, alarm przesłał mi chyba ze 30 smsów o naruszonych strefach. Nawał smsów spowododował, że nie mogłem wysłać smsa o wyłączeniu alarmu. Zadzwoniłem do ekipy aby wyszli na chwile z budynku. Wysłałem smsa o wyłączeniu alarmu ale  odp nadeszła. Wyslałem jeszcze kilk ale to samo. . Zadzwoniłem aby zapytać ludzi czy alarm się wyłączył. powiedzieli, że tak. WNiosek z tego taki, że centralka reaguje na smsy przychodzące ale nie odpowiada. Teraz (t.j. po ok 8 godzinach) w dalszym ciągu centralka nie odpowiada na moje smsy. Za około 2h będę miał do niej fizyczny dostęp wówczas pewnie odłączę od prądu i będzie ok. Być może smsy odblokują się za sprawą panela.. nie wiem. Wygląda jakbyś się coś "zapchało"

Durgi temat, być może powiązany z powyższym. Srednio raz w tygodniu otrzymuję takie pakiety smsów jak w załączniku. Czasem jeden, czasem 2, a czasem 3 smsy. Jaka może być tego przyczyna? Takie krzaczki przychodzą bez względu czy alarm jest uzbrojony czy nie.
Pozdrawiam

moto-binek

Też mam taki problem z Optima GSM i karta Orange

robertm

Witam,
Bardzo proszę o przesłanie większej ilości danych na e-mail serwis@ropam.com.pl
potrzebujemy informacje jaka jest wersja programowa centrali oraz konfigurację i pamięć zdarzeń

Co do dziwnych sms-ów to jedynie mogę się domyślać że są to sms-y przesłane przez centralę jako nierozpoznane ( funkcja echo).
Ich zawartość może wynikać z tego iż zostały przesłane do centrali w formacie nieobsługiwanym przez centralę.

moto-binek

tak ja mam włączona funkcję przekazu SMS odebranych z nieznanego numeru