Sabotaż panelu TPR

Zaczęty przez Michal, Sierpień 19, 2017, 23:32:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michal

Dzień dobry
Posiadam centrale OptimaGSM-PS i dwa wyświetlacze TPR-1-O połączone w "gwiazdę". Od jakiegoś czasu, co parę dni, w różnych porach dnia pojawia się komunikat w historii zdarzeń: "Wyłącznik sabotażowy zamknięty: TRP2". Żaden alarm wtedy nie występuje. Podejrzewam, że może być coś nie tak z czujnikiem sabotażowym obudowy panelu, ale nie jestem w 100% pewien.

glider33

Coś jest na rzeczy bo mam identyczny problem. Rozkręciłem ostatnio tpra i zauważyłem że przyczyną może być ta sprężynka na micro switchu, która ma tendencję do ssuwania się po trzpieniu switcha. Poprawiłem mocowanie, siknąłem trochę kontaktu i na razie od 2 tygodni cisza.

Michal

Właśnie dzisiaj swojego rozkrecilem i naciskając micro switcha nie ma charakterystycznego "piknięcia". Chyba czeka mnie wymiana go.

mirekgrz

Miałem podobne problemy. Wydaje sie ze rozwiazanie ze sprezynka nie jest udane.

Michal

#4
A ta usterka wywoływała Wam alarm? I czy w ogóle w optima manager ustawia sie gdzieś załączanie alarmu po wystąpieniu sabotażu  tpr?

Cytat: mirekgrz w Sierpień 20, 2017, 20:12:49
Miałem podobne problemy. Wydaje sie ze rozwiazanie ze sprezynka nie jest udane.
Udało Ci się rozwiązać problem ?


glider33

Cytat: Michal w Sierpień 21, 2017, 00:58:56
A ta usterka wywoływała Wam alarm? I czy w ogóle w optima manager ustawia sie gdzieś załączanie alarmu po wystąpieniu sabotażu  tpr?

U mnie akurat nie wywołuje alarmu, tylko za każdym razem dostaję smsa o treści "Panel dotykowy TPR:2, tamper zamknięty".

Możesz wyłączyć tamper w opcjach TPRa - patrz załącznik.


glider33

Panowie Roberci,

byłem wczoraj u klienta, który zgłaszał problemy z sabotażem obudowy TPR-1F-O. Jest to kolejny przypadek tego typu, także ewidentnie jest to wada fabryczna TPR-1F-O, a konkretnie tej niefortunnie zamocowanej sprężynki na mikro switchu.

Macie jakiś sposób na samodzielną naprawę tej usterki czy trzeba wysyłać TPRa na serwis ?


Pozdrawiam



RobertH

Przełączniki tamper mają zamocowane sprężynki o odpowiedniej długości i konstrukcji.
Na czym polega "niefortunnie zamocowanej sprężynki na mikro switchu" w Pana przypadku to trudno określić.
Przełącznik można zmierzyć,  sprężynkę można dopasować.


glider33

Panie Robercie, litości....3 osoby w tym wątku zgłaszają ten sam problem z panelem TPR-1F-O, a Pan uważa, że jest wszystko OK ?  Może jednak warto przyjrzeć się problemowi, bo ewidentnie problem istnieje.

RobertH

#9
Zgłoszenie nie ma danych do jego analizy tj. co jest nieprawidłowo w danych sztukach.
Obudowa -1F pozwala na regulację głębokości więc jak pisałem wyregulować (naciągnąć sprężynkę) jeżeli jest to konieczne.
TPR-1 i TPR-1F ma to samo PCB tylko inne obudowy i sprężyny więc moje sugestie to kwestia czystej mechaniki (jeżeli switch jest sprawny).

Oczywiście panele są objete gwarancją więc możemy je sprawdzić i zweryfikować w serwisie.

transalp

u mnie występuje podobny problem, na co dzień nic się nie dzieje ale jak tylko podłącze się do zarządzania poprzez AP-IP i za każdym razem jak wciskam coś do systemu dostaje SMSa

Sabotaż Stop M15 25/25
Panel dotykowy TPR:1 temper zamknięty

Oczywiście pierwsza linia to opisy które prowadziłem
25/25= czas wejścia i wyjścia dla całego systemu
M15 = znacznik obiektu
Sabotaż STOP - info z zakładki Komunikacja,testy, liczniki