kontrakton - jak podłączyć, przekaźnik gdzie zamontować.

Zaczęty przez stopi, Sierpień 21, 2017, 12:35:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

stopi

Mam kupione kontraktony satel K-1 - takie małe z kabelkiem i B-1T gdzie kabel trzeba będzie dokręcić w obudowie. Z B-1T nie ma problemu, podłączę jako 2EOL/NC zgodnie z instrukcją.
Nie wiem jak podłączyć K-1, mam plan jako zwykłe NC i jak by dalej przy tym pozostaję. Zastanawiam się czy jest logiczne podłączać rezystory na końcu tego kabelka i brać to w rurki termokurczliwe a potem to otynkować. Proszę o radę.

Druga sprawa.
Montuję przekaźniki RM-85-12V-1p. Wszędzie czytam, że kable sygnałowe nie powinny iść blisko instalacji elektrycznej a tu mam zamiar przekaźniki umieścić w rozdzielni, oczywiście podłączone one mają być skrętką do centrali. Czy takie podłączenie jest prawidłowe i nie wpłynie na jakieś zakłócenia przekaźników czy nawet całego alarmu?  Może powinienem zrobić niewielką rozdzielnię na takie rzeczy z dala od elektryki? Wolał bym nie, mam sporo miejsca w rozdzielni i chciałbym mieć wszystko w jednym miejscu.

Ps. miałem napisać maila do serwisu bo odpowiedź jest zawsze natychmiastowa ale pomyślałem, że jak będzie to na forum to mają Państwo mniej pracy bo później ktoś z takim samym problemem nie będzie zawracał głowy :)

robertm

1. Do Pana należy wybór czy czujniki podłączyć je jako NC czy parametryczne.
Oczywiście wejście parametryczne daje lepszy poziom zabezpieczenia.
Rezystory parametryczne powinny być podłączone w jak najbliżej czujników.

2. Może Pan sterować przekaźnikami w rozdzielni. - jednak warto zwrócić uwagę na prowadzenie przewodów lub ewentualnie zastosować kabel ekranowany.