System alarmowy załączany pilotem z możliwością przekazu obrazu z 4 kamer.

Zaczęty przez parszewski, Styczeń 12, 2013, 13:10:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

parszewski

Witam,

Chciałbym zakupić centralę Ropam NEO lub NEO-PS z możliwością uzbrajania za pomocą pilotów radiowych. Potrzebuję komplet 4 pilotów. Dodatkowo w przyszłości chce rozbudować system o moduł FGR-4 z 4 kamerami.
Jaki zestaw powinienem zamówić ?  
Z jakiej odległości mogę sterować modulem radiowym? Chciałbym przy pomocy pilota zrealizować 3 funkcje:

- otwieranie zamka w elektrycznego w furtce,
- uzbrajanie/rozbrajanie alarmu,
- funkcja Panic (załączanie syreny) .

Czy realizacja tych funkcji byłaby możliwa za pomoca pilota TR-4 wraz z NEO + PSR-RF ?

Pozdrawiam,
Paweł

RobertH

W Pana konfiguracji zastosowanie NEO + PSR-RF  wykluczy podłączenie FGR-4 gdyż PSR-RF i FGR-4 wykorzystują wspólny port EXP.
Pod koniec lutego do sprzedaży wprowadzamy sterownik radiowy RF-4 (do montażu w obudowach O-R3/R4) i RF-4C (w obudowie natynkowej z ABS), który rozwiąże problem. Sterownik pozwali na elastyczne sterowanie NEO poprzez magistralę EIA-485 RopamNEt. Kanały A, B pilota TR-4; sterowanie czuwaniem  a kanały C,D może Pan przeznaczyć na funkcje; panic i sterowanie wyjściem RF-4 (furtka)

Zalecam zestaw:
NEO-PSR-ECO x 1szt.
O-R4D x 1szt.
FGR-4 x 1szt.
RF-4 x 1szt. + TR-4 x 2 szt.
odpowiednia antena GSM  np. AT-GSM-MINI, -MAXI  x 1szt.
BP 18Ah x 1szt.
inne wymagane elementy

parszewski

Z poprzedniego systemu alarmowego pozostały mi 2 klawiatury strefowe Satel:

http://www.satel.pl/pl/product/97/INT-SK-GR,Klawiatura-strefowa

Czy będę mógł je wykorzystać we współpracy z centralką NEO ?

Czy cena nowego sterownika radiowego RF-4 będzie znacznie odbiegała od PSR-RF ?

Rekomenduje Pan zakup centrali NEO-PS-ECO , sprawdziłem informacje na temat oszczędności przy wykorzystaniu zasilacza ECO i koszty roczne użytkowania zasilacza wydają się mi wręcz niewiarygodne. Czy to możliwe , że uzytkowanie alarmu zasilanego ze zwykłaego zasilacza może kosztować ponad 600zł. Planowałem zakup centrali z modułem radiowym , a zasilanie chciałem podać bezpośrednio z transformatora 230V AC / 18V AC

Pozdrawiam, Paweł

RobertH

Witam

System NEO współpracuje tylko z panelami TPR-xx.
Sterownik RF-4 będzie tańszy gdyż PSR-RF to jest zasilacz + sterownik radiowy.

Wyliczenia z tego dokumentu:
http://www.ropam.com.pl/pliki/psr-eco-5012_tabela_oszczednosci.pdf
dotyczą mocy Pout= 50W pobieranej z zasilacza  w sposób ciągły a moc Pin wynika ze sprawności danego typu zasilacz czyli ilość Wh =  Pin [W] x 24[h] x 365 [dni].
Nasze zasilacze impulsowe, niskonapięciowe np. NEO-PS, PSR-RF mają sprawność wraz z transformatorem toroidalnym 70% a PSR-ECO min. 88%.
Zazwyczaj system alarmowy pobiera ciągle mniejszą moc, wynika ona z bilansu więc poprzez proporcje proszę sobie wyliczyć koszty energii rocznej (np. Pout=20W).
Koszty są realne i rzeczywiste (niestety) i sa wyliczone przez oficjalny kalkulator:
http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php