Dziwny objaw

Zaczęty przez tempero, Wrzesień 20, 2013, 19:39:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

tempero

Witam posiadam alarm od 1,5 roku z wbudowanym mgsm 4,0+. Zauważyłem dziwny objaw.
Kilkukrotnie w ciągu tego czasu alarm się wzbudził bez potrzeby. Po trzecim przypadku skojarzyłem ze w tym czasie prąd kilkukrotnie włączano i wyłączano na osiedlu. Czy jest możliwe że akumulator mam wbudowany 7Ah jest wadliwy? pierwszy taki przypadek miałem 3 miesiące po założeniu (ale wtedy tego nie skojarzyłem z tymczasowym brakiem zasilania i kilkukrotnym przerywaniem włączanego prądu). Czy jest coś jeszcze może dawać takie objawy. Muszę rozwiązać ten problem bo żona się strasznie denerwuje w takich sytuacjach bo idzie kolejka sms i telefonów i zazwyczaj jesteśmy w podroży :( Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki w tym temacie.

RobertH

Analizę należy rozpocząć od analizy pamięci zdarzeń centrali. Skojarzyć przyczynę i skutek alarmu np. czujka, wejście itp.
Następnie należy ten element systemu poddać analizie pod względem: typ czujki, zasilanie (tutaj nasuwa się szczególnie kontrola pracy podczas zasilania awaryjnego), okablowanie, jakość połączeń, spadki napięć, zakłócenia, itd.
Wymagane jest znajomość schematu systemu, elementów, narzędzia: multimetr, wkrętaki, drabina itd. oraz czas i minimum podstawowa wiedza z elektrotechniki.