Wejście z krańcówki jako sabotażowe

Zaczęty przez wojtek06061989, Marzec 26, 2020, 18:08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek06061989

Witam, czy można jakoś ustawić, aby wejście było przez centralę rozpoznawane jako sabotażowe, tzn np krańcówka z obudowy syreny, centrali itd która jest ustawiona jako EOL czy NC 24H po naruszeniu wyzwalała alarm sabotaż a nie włamanie?

Jaki jest tego cel:
Mam dwie syreny zewnętrzna i wewnętrzna, wewnętrzna jest ustawiona tak że aktywuje ją tylko alarm włamaniowy a sabotażowy nie, aby nie obudzić dzieciaków w przypadku sabotażu "bez" powodu.

Co do dziwnych sabotaży to już 2 razy zdarzyło mi się że NeoGSM-IP-64 v 1.4  wykryła sabotaż za pierwszym razem z czujki ruchu 2EOL a ostatnio z obudowy syreny EOL bez przyczyny, było to sabotaż - koniec sabotażu kilkukrotnie w ciągu minuty po czym problem znikał (może pomagał restart centrali)

Miał ktoś podobne problemy, nie bardzo wiem co mogło być przyczyną w obu przypadkach problem sam ustąpił a sprawdzenie przewodów i złącz śrubowych wyszło pozytywnie :-\

robertm

Zawsze można podłączyć styk w układzie 2EOLNC gdzie naruszenie będzie zawsze zwarte a tylko pojawi się ewentualnie sabotaż.
Nie ma problemu fałszywymi sabotażami, proszę najlepiej sprawdzić jaka jest rezystancja w programie NeoGSMIP64Manager lub multimetrem.

wojtek06061989

Faktycznie!! Najprostsze rozwiązanie a nie przyszło mi do głowy  ;D
Dziękuję bardzo za sugestię.
Rezystancję sprawdzałem multimetrem pokazuje poprawną rezystancję. Jeśli się to powtórzy to profilaktycznie wymienię rezystor na inny  ;)

wojtek06061989

Wygląda na to że przy okazji opisywanej modyfikacji znalazłem błąd w oprogramowaniu NeoGSM-IP-64, wyjścia O1 i O2 pomimo wyłączenia alarmu dla sabotażu i tak są one załączane po wykryciu sabotażu.

To samo zrobiłem na NeoGSM-IP i tam działa tak jak powinno

robertm

Nie potwierdzamy opisanego przez Pana błędu, proszę sprawdzić w zakładce "Strefy, numery telefonów, e-mail" czy nie jest załączona opcja "Sabotaż w strefie wywołuje alarm 24H"

wojtek06061989

Faktycznie ma pan rację panie Robercie, bardzo dziękuję za pomoc.