RopamDroid - problem

Zaczęty przez gmyz, Czerwiec 21, 2013, 08:43:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

gmyz

witam

mam problem z aplikacja, wysyłam zapytanie o stan systemu z programu i dostaje smsa o nie zrozumiałej treści , program go nie czyta.

cl13/06/21 08:01hd2fv2.0is0000000XXXos00000000ssati16xxuz14.1ai0 mVst03nl109fc0100000020oa0003ts0B500237as00001388

centrala neo ps z zaktualizowanym softem. co może być problemem?

RobertH

Witam

Jaka wersja NEO? Jaka wersja Android, jezyk, klawiatura ?
Czy na telefonie są zainstalowane inne aplikacje (poza std.) do wysyłania odbierania SMS-ów?

gmyz

neo ps 2.0, android 4.1.2 , telefon nie ma zaistalowanego innego programu do sms-ow, j.polski.

RobertH

Witam

RopamDroid był testowany na Android 4.1.2 ( Jelly Bean) w HTC One SV i wszystko działa poprawnie.
Nie znam przyczyny Pana problemów.

RobertH

#4
Telefony Samsung Galaxy ze względu na niezgodność funkcji SMS z API Android  wymagają wersji:
- NEO od v2.1,
- BasicGSM od v1.6.
Firmware  dostępne na www (zip) lub zapytanie e-mail.
DO konfiguracji ww. wersji należy użyć Partner GSM 4.2.

Dominik Janowski

Czy można obsługiwać więcej niż 1 urządzenie przez tą aplikację?
W oknie wyboru można wybrać kilka modułów a jak mam 2 NEO-PC to czy mogę zarządzać 1 i 2?
Pozdrawiam wsparcie techniczne.

RobertH

#6
W tej wersji RopamDroid tylko jeden obiekt.

Pracujemy już nad zmianami w tej aplikacji, kilka nowych funkcji w tym także obsługa kilku obiektów.
Prawdopodobnie nowa wersja będzie dostępna w dwóch wersjach: jeden obiekt: bezpłatna, wieloobiektowa: płatna.

kalmar

Witam.
Przyłączam się do wątku wysłanego przez gmyz, tzn. jak wysyłam sms o stan systemu to przychodzi odpowiedź o nie zrozumiałej treści, tj. ciąg znaków itd. I tak jest za każdym razem kiedy system jest zazbrajany lub rozbrajany przez ropamdroid. Dodatkowo w skrzynce odbiorczej widać sms, którego wysłałem do centrali, tzn. ropamdroidzal a odpowedź to ciąg niezrozumiałych znaków a po chwili sms o zazbrojeniu. Jest to troche denerwujące bo nie nie jest mi potrzebna informacja o stanie alarmu za każdym razem. Czy jest zatem możliwość wyłączenia przesyłania informacji o stanie systemu podczas zazbrajania i rozbrajania systemu.

robertm

Nie ma takiej możliwości ponieważ po wykonaniu każdej operacji odsyłane jest potwierdzenie z aktualnym stanem systemu.
Wiadomości pojawiają się w skrzynce odbiorczej ponieważ obecne systemy android zabraniają aplikacją kasowania SMS-ów.