NeoGSM-IP - jaka logika OUT1 dla syreny zewnętrznej ?

Zaczęty przez schnapsik, Maj 21, 2020, 17:21:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

schnapsik

Witam wszystkich !!

Zmontowałem i uruchomiłem moją cenrtralę NeoGSM-IP według 'szybkiego startu' i instrukcji instalacji. Wszystko zadziałało, żadnych błędów połączeń, magistrali etc.
Mam inny problem. Mój stary alarm działał w następujący sposób : system uzbrajałem, jeżeli naruszłem czujkę_1 to syrena załączała się na 90 sek., wchodząc do innego pomieszczenia i naruszając czujkę_2 nie powodowałem jednak wycia syreny od nowa na 90 sek. Gdy syrena wyłączyła się po 90 sek. przez najbliższe 30 sek. naruszenie jakiejkolwiek czujki nie załączało syreny, po 30 sek. naruszenie czujki znów powodowało załączenie syreny. Wydaje mi się to rozsadne.

Po skonfigurowaniu centrali zgodnie z pdfem, naruszenie czujki_1 załącza wyjście OUT1 MONO na 90 sek, chwilę później gdy naruszę czujkę_2 wyjście zostaje od nowa na 90 sek. wysterowane. W ten sposób jeżeli intruz byłby w domu i cały czas poruszał się po pokojach to syrena będzie wyła praktycznie non-stop.

Pytanie na które potrzebuje Waszej pomocy
1. Jaką Wy koledzy przyjeliście logikę dla OUT1 (syrena) w swoich centralach ? Kiedy u Was syrena się wyłącza, po jakim czasie ?

2. Jak zrealizować logikę którą miałem w starym alarmie ? Zrobiłem to w Logic Processor. Zrzut poniżej. Działa, ale nie działa sterowanie OUT1 poprzez SMS/DTMF, ponieważ wyjściem steruje Logic. Nie umiem dopisać logiki do mojego schametu aby działało załączenie/wyłączenie OUT1 poprzez SMS/DTMF i z panelu TPR-4 (przycisk sterowania wyjściem)

LP" border="0

Jeżeli potrzebny będzie projekt z Neogsm-Manger proszę pisać to wrzucę go.
Z góry dziękuję Wszystkim kolegom za odpowiedzi !!!

Link do Logic Processor
diagram.dgr