MGD-AERO - Jakość połączenia

Zaczęty przez tykasan, Maj 03, 2023, 10:25:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

tykasan

Dzien dobry,
Mam problem z czujką MGD-AERO. Zaniepokoiły mnie dziwne nieregularne na pierwszy rzut oka błyski diody kontrolnej. troche zerwonego, troche niebieskiego... :)
Po sprawdzeniu czujek w trybie serwisowym, czujka wykazuje bardzo słaby sygnał radia. Prosze zerknąć na załącznik- czujka numer 2

Celem testu, sciągnałem inną czujkę MGD-AERO (numer 3) z innego miejsca i położylem pare cm od od czujki numer 2 (APM-AERO znajduje sie bezposrednio pod czujkami - dzieki ich tylko strop - nic wiecej.
Jak widać różnica w sygnale zauważalna, nie rozumiem, dlaczego czujka nr 2 ma problem.

Czy jest coś co mógłbym zrobić z czujką nr2 by poprawić jej zasięg i sygnał radiowy?
Marcin



tykasan

Jak mniemam nikt nie spotkał się z wysokim poziomem LQI i migającym światełkiem mimo połączenia z centralą?

tykasan

Witajcie,
wracam do Państwa z tematem..

Mam poważny problem z zasięgiem AERO
Czujka otwarcia MGD-AERO ma sały problem z polaczeniem, znajduje się zaraz nad APM-AERO a ogległość to moze ze 2 metry (dzieki ich tylko strop - terriva)
poziom sygnały do czujki (z nową baterią) wynosi ok -88 a LQI ok 55. Bateria wyczerpuje sie w zastraszajacym tempie. Po dwóch tygodniach jest do wymiany.
W dalszym ciągu czujka miga diodami czerwona niebieska bez powodu, pewnie sygnalizuje slaby zasieg, ale w instrukcji nie jest opisany zaden schemat migania, ktory by pasował do mojego.
W któryms poscie przeczytałem, że nie mieliscie Państwo zgłoszen dotyczacych słabych zasięgów...  Wiec jak mozna wytłumaczyć słaby zasięg takiej wlasnie czujki?

APM zamontowany na scianie (-porotherm) - czujka MGD w tym momencie lezy na stoliku nocnym.. (max 2 metry od AP przez strop)

Prosze o rade.
Marcin

rafels

Kolego, oni na pytania gdzie kupić urządzenie nie odpowiadają, a co dopiero sprawy techniczne (tu na forum, jak i mailowo).
Odnoszę wrażenie, że mają nas głęboko w d...

robertm

Niestety nie mam innej rady jak przesłanie czujki do naszego serwisu w celu sprawdzenia.

tykasan

Niestety dalej sie meczę z rozłączającymi się czujnikami MGD-AERO - chyba skorzystam z propozycji odesłania ich do serwisu Czy mam zdemontować również APM Aero zeby przesłać wraz z czujkami? (Jedna PIR tez robi jaja i 2 tygodnie na baterii tylko trzyma mimo dobrego sygnału)
mimo małej odległości (ok 1m w testach przez strop terriva) czujka zaczeła mrygać 3x niebieski 1xczerwony - co to oznacza?
Czy Aero nie ma czasem 300m zasiegu w otwartej przestrzeni? Czyli w zamkniętej odległość nawet 20m nie powinna byc problemem... kiedy u mnie szwankuje przy 1-3m
Jak widać w logu zdarzeń, była ona wielokrotnie załączana i rozłaczana..

https://drive.google.com/file/d/163asURSLar446VI80f0xCVxCIFnSrn6F/view?usp=sharing

prosze zerknac na załaczniki..

robertm

Oczywiście może Pan przesłać komplet do weryfikacji.

tykasan

Jeszcze testuje, zmianiam położenia czujek, baterie lecą jak szalone po tygodniu max 2..
Mysle ze niedlugo wysle do Pańśtwa te czujki.
M