OptimaGSM - czas załączenia

Zaczęty przez tgmaverick, Maj 25, 2023, 20:03:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

tgmaverick

Cześć,
Od pewnego czasu zauważyłem (w zasadzie od podłączenia Expandera wyjść EXP-O8x-RN:1) że nie działa mi ustawienie "Czas załączenia" dla wszystkich wyjść.
Miałem wcześniej zrobione otwieranie bramy wjazdowej, impuls zwierający trwał 1 sek. i wszystko działało jak należy.
Jednak teraz problem jest taki, że niezależnie co ustawię w parametrze "czas załączenia" wyjście załącza się do czasu ponownego wybrania ikonki w aplikacji lub na panelu sterującym.

Próbowałem na różne sposoby to zwalczyć zdiagnozować ale niestety nie udaje mi się.
Taki problem jest teraz na wszystkich wyjściach, zarówno w centralce jak i w Expanderze.

Co może być przyczyną ? Jak to mozna ustawić aby używając ikonki "Bramy" zwarcie trwało jedynie 1 sekundę.

robertm

Poza czasem załączenia - Działanie wyjścia musi być ustawione jako "MONO"

tgmaverick

Dokładnie tak jest zrobione.
Jednak mimo wszystkich poprawnych ustawień coś się stało i na żadnym wyjściu nie działa określony w ustawieniach czas załączenia.
Załącza wyjście na stałe, dopóki go nie wyłaczę.

Czy można to jakoś naprawić?
Aktualizowałem nawet firmware do najnowszego, ale to również nie przyniosło efektu.

Angelo

Witam
Mam taki sam problem konfigurowałem dzisiaj nowe wyjście ustawione NO  mono czas  2 a działa jeden impuls wyjście ON drugi impuls wyjście OFF czyli jak bistabilne.

robertm

Nie potwierdzam takiego działania.
Jaka wersja firmware jest OptimaGSM i programu OptimaGSMManager ?

tgmaverick

U mnie soft w najnowszej wersji:
- Optima Manager 2.5
- Firmware centrali wgrany niedawno nowiutki ze strony 3.7.
- Panele mają tez aktualny firmware

Nie mam pojęcia co się stało, tym bardziej, ze tak jak pisałem wcześniej. Wszystko działało i pewnego dnia przestało - teraz żadna konfiguracja nie działa tak jak powinna, czyli załączanie na czas podany  jako parametr. Niestety kazde wyjście teraz tak działa, nawe t w Expanderze wyjść.

robertm

A jaka wersja sprzętowa OptimaGSM - z gniazdem na nanoSIM ? czy na standardową kartę SIM ?

tgmaverick

Wersja sprzętowa 1.1
Centrala ma slot na karty SIM, nie nano SIM.

robertm

Nie potwierdzam problemu. W takim razie proszę o przesłanie pliku konfiguracyjnego z centrali na email serwis@ropam.com.pl

tgmaverick

Plik wysłany w wiadomości na podany adres email.

tgmaverick

Serwis po analizie pliku konfiguracji faktycznie zwrócił uwagę na jeden element, który mógł powodować takie objawy, otóż wyjście miałem zaznaczone jako sterowane przez "Logic Processor".
Jeśli w skrypcie nie ma nic o długości załączenia ani innej logiki sterowania wyjściami ta to właśnie będzie działać.
Jak wyłączyłem opcję sterowania tymi wyjściami za pomocą procesora logicznego to wszystko zaczęło działać.

Piękne dzięki za pomoc.

Zatem krótko, rozwiązując temat: w moim przypadku wystarczyło odznaczyć aby w opcjach "załączanych przez" nie był zaznaczony "Logic processor".
Długością załączania wyjść steruję teraz poprzez wartość parametru.