Optima GSM-PS + moduł AP-IP - dostęp zdalny

Zaczęty przez PiotrekM, Sierpień 20, 2023, 23:44:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

PiotrekM

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum zatem witam wszystkich serdecznie.
Mam centralę Optima GSM-PS do której kilka dni temu zakupiłem i zamontowałem moduł AP-IP i mam w związku z tym pytanie.
Moduł ustawiony jest by działał jako klient i gdy muszę zmienić konfigurację centrali to będąc w zasięgu sieci lokalnej i łącząc się w opcji "TCP/IP moduł AP-IP" wszystko działa OK.

Czy można jednak ustawić coś (centralę, router?) by dostęp był również z poza sieci lokalnej?
Szczególnie, że z nieznanej przyczyny - po dodaniu modułu AP-IP praktycznie nie mogę się zdalnie połączyć poprzez opcję "TCP/IP GPRS RopamBridge" chociaż wcześniej działało to bez problemu (ciągłe synchronizowanie z centralą zakończone niepowodzeniem).

By nie tworzyć kolejnych wątków mam również pytanie odnośnie aplikacji RopamOptima - dlaczego w tej aplikacji nie mogę zmieniać timera właczeń i wyłączeń (w moim przypadku świateł) oraz nie mogę ustawiać alarmów dla progów temperaturowych tak jak to było możliwe w programie RopamDroid?

Czy już tylko pozostała mi możliwość zmiany tych parametrów poprzez oprogramowanie OptimaGSMManager?
Nie ukrywam, że po to był zakup i modułu AP-IP oraz licencji RopamBridge by na iPhonie móc mieć możliwość zmiany tych parametrów (timerów oraz alarmów progów temperatury) i się okazuje, że tu lipa...

PiotrekM

Czy nikt nie jest w stanie tutaj pomóc????
Czy zainstalowanie modułu AP-IP może wpłynąć na pogorszenie połączenia poprzez GPRS?? Nie jestem w stanie ani odebrać ustawień z centrali ani cokolwiek wysłać bo połączenie się zawiesza. Czy jest coś co można sprawdzić?