Sterowanie wyjść timerami

Zaczęty przez dariuszkowa, Marzec 31, 2012, 17:29:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

dariuszkowa

Mam problem ze sterowaniem w centrali NEO-PS wyjściami O1-O4 za pomocą timerów. Po ustawieniu czasów zał. i wył. na wyjściu nie ma reakcji.
Proszę o pomoc.

RobertH

Witam

Konfiguracja timera do sterowania wyjściem ma postać:
- ustawić czas ZAł. WYŁ i wskazanego akcję WYJŚCIE,
- dla danego WYJŚCIA zaznaczyć \'załączane przez\' odpowiedni TIMER np. TIMER 1, TIMER 2...

W przypadku pytań proszę o kontakt.

dariuszkowa

Tak też konfigurowałem timer ale dodatkowo jeszcze:
- działanie wyjścia musi byc ustawione na BI;
- czas załączenia timera musi być późniejszy od czasu w którym programujemy timer tzn. mamy np. godz. 12:00, a czas załączenia chcemy ustawić na godz. 11:00 to programowane wyjście załączy się dopiero o 11:00 następnego dnia.
Mam nadzieję że opis jest zrozumiały :)

RobertH

Witam

Wyjście nie musi być w trybie BI może pracować w trybie MONO. Dzięki temu wyjście może być sterowane innymi źródłami np. SMS-y.
Odnośnie czasu załączenia to czas płynie i raczej bez przerwy  jeżeli minęła godzina startu timera to nie ma warunku uruchomienia. A sterowanie timerów odbywa się od od zdarzeń chwilowych (gg.mm) dzięki temu możliwe jest np. załączenie timerem a wyłączenie SMS lub CLIP przed czasem wyłączenia timera.

dariuszkowa

Oczywiście wyjście może pracować w trybie MONO ale nie zostanie ono wyłączone za pomocą timera (po minięciu ustawionego czasu wył. timera).

RobertH

#5
Uściślam: dla wersji NEO >1.5 obecnie v1.7 timer załącza i wyłącza wyjście w trybie BI o zadanych godzinach.
Inne wyzwolenie powoduje pracę na zadany czas.

pm

W wersji 2.0 wyjście w trybie MONO, wyzwalane timerem, pracuje na zadany czas, a nie na ten określony przez timer. Czy można poprawić ten błąd?

RobertH

Jest to prawidłowa praca wyjścia. Wyzwalanie wyjścia poprzez TIMER:
- tryb MONO xx s:  wyzwalanie od czasu ZAŁ., generuje impuls o czasie parametru mono
- tryb BI: brany jest pod uwagę  czas ZAŁ. i WYŁ.
Jest to zasada dla wszystkich źródeł wyzwalania z listy.
Dla zdarzeń od funkcji logicznych jest jeszcze tryb MONO 0s. wtedy wyjście \' śledzi\' wyzwalanie.

Przy wykorzystaniu czujnika temperatury i  dedykowanego wyjścia jako TermostatGSM, priorytet ma warunek temperatury.
Przy czym wyjście termostatu można wyzwolić innym zdarzeniem np. SMS gdy jest w stanie logicznym 0, jednak jeżeli termostat wejdzie w tryb spełnienia warunku od progów temp. (regulator dwustanowy) wyłączenie nastąpi wyłącznie od parametru  progu temp. i histerezy.

pm

Dla mnie taka praca jest nielogiczna, bo TIMER ma 2 parametry.

Jak rozumiem Pana zdanie:
\'Uściślam: dla wersji NEO >1.5 obecnie v1.7 timer załącza i wyłącza wyjście w trybie MONO o zadanych godzinach.
Inne wyzwolenie powoduje pracę na zadany czas.\'

nie jest prawdziwe dla wersji 2.0 i >???

RobertH

#9
Witam

Dla wersji od 1.5 i wyższej (czyli także 2.0, 2.1) ustawienie wyjścia:
Ox->BI-> Timer x = wyjście załączy się o czasie ZAŁ. i wyłączy  o WYŁ

jeżeli
Ox->MONO xx s= wyjście załączy się o czasie ZAL i wyłączy po xx sekundach (jeżeli xx s jest mniejsze od czasu pomiędzy ZAŁ-WYŁ ).

Poprawiłem post z dnia 4.04.2012, który wprowadzał w błąd.

pm

a jeśli Ox -> MONO xx s - co w wypadku kiedy xx s jest większe od czasu TIMERA ZAL-WYL, wyjście wyłączy się TIMEREM w czasie WYL czy też po upłynięciu xx sek (TIMER nie wyłączy w takim przypadku wyjścia)?

RobertH

Wyjście dla działania MONO wyłączy się po zadanym czasie (czas MONO).