Uruchomienie AP-IP

Zaczęty przez wojaktoja, Lipiec 31, 2017, 21:40:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojaktoja

Witam wszystkich forumowiczów
Mam kilka pytań odnośnie modułu, proszę o wyrozumiałość ponieważ robię to pierwszy raz i nie mam pojęcia za bardzo w temacie.
1. Na panelu wyświetla błąd sieci/brak internetu, moduł AP-IP. Sms(#### wifi) zwraca adres, klucz, sygnal: -44dbm, tryb: client, internet: Jest. Dodam, że zcentralą przez OptimaGSMManager łączę się przez wifi czyli z routerem połączenie jest. Ale jeśli chcę przez przeglądarkę to po wpisaniu przydzielonego IP, wpisaniu kod użytkownika(zmieniony nie 5555) i Hasło aplikacji TC/IP( tutaj wpisuję Klucz TCP/IP odczytany z panelu) wyświetla Wystąpił błąd przy logowaniu (-100)!, natomiast jak centrala zapięta przez TC/IP i trwa serwis to wyświetla Trwa połączenie serwisowe. Diody: zielona miga, żółta świeci, niebieska świeci 2-4s później mignie szybko z 5razy i tak w kółko. Czyli pierwsze pytanie co tu jest nie tak.
2. Połączenia z internetem nie mam "chyba" ale tak naprawdę nie bardzo wiem jak to wykorzystać. Kupiłem moduł głównie do sterowania z aplikacji telefonu bramami, oświetleniem, roletami i zraszaniem, bo nie chciałem poprzez sms bo opóźnienia, a tu się okazuje, że muszę mieć stałe IP lub dynamic DNS i możliwość przekierowania portów. Stałe IP chyba odpada, mam jeden internet z orange stacjonarny i drugi orange mobilny, czy ktoś coś wie na ten temat, czy da się stałe IP? Czy opcja opcja DNS jest prostsza jeśli tak to gdzie zarejestrować najlepiej? Dodam, że w przyszłości planuję rejestrator i kamery, także może ktoś doradzi pod kątem tego już. Opcja przez ropam server nie bardzo mi się podoba bo będzie to na 4 telefonach i musiałbym na każdym wykupić płatną opcję, chyba, że się mylę.
3. Czy jest może gdzieś taki poradnik dla żółtodziobów, po kolei, co trzeba wykonać aby na telefonie zdalnie to wszystko działało? Tak łopatologicznie od początku co poustawiać i gdzie.
Dziękuję za cierpliwość

wojaktoja

Po konsultacji z Panem z infolinii (pozdrawiam przy okazji) okazało się, że błąd Wystąpił błąd przy logowaniu (-100)! oznaczał niezgodność wersji centrali z AP-IP po aktualizacji AP-IP wszystko ok, ale ciekawostka, że na jednym komputerze na Firefoxe nie działa ale działa na IE, ale na innym już działa Firefox. Aplikacja też teraz działa.
Co do stałego IP to orange stacjonarne daje tylko w pakiecie jakimś biznesowym co jest drogie (89zł netto), a przy orange mobilnym nie ma możliwości. Także pozostaje mi DNS albo ropam serwer i tutaj pytanie czy ktoś doradzi może co wybrać aby było dobrze? Dowiedziałem się też, że wykupienie usługi w ropam daje możliwość logowania się jednocześnie tylko z 1 telefonu, ale oczywiście telefonów może być więcej.