Sterowanie oświetleniem przez IOE-IQ PLC

Zaczęty przez Ms_ki, Wrzesień 23, 2017, 19:41:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ms_ki

Witam

Chcę sterować oświetleniem przez moduł PLC ale niestety nie wychodzi mi to. Podłączyłem moduł wg schematu i stworzyłem logikę ale niestety nie reaguje to na stany łącznika.

robertm

Witam,
ustawił Pan tak, że wyjście jest aktywne bardzo krótko tylko gdy jest wykryte zbocze narastające.
Jeżeli chce Pan żeby wyjście było tak długo aktywne jak jest załączone wejście ip1 to logika musi wyglądać inaczej.
Proponuje np. tak :

Ms_ki

Rozumiem a czy w takiej opcji da się sterować również z panela lub sms ?

Jak to przesymlować ? nie widze w symulatorze flagi dla ip1

robertm

Przy sterowaniu z wielu warunków - lepiej przejść na zbocza i ustalenie czasu i sposobu działania w LP.
zachęcam do lektury not aplikacyjnych:
an_optimagsm_sterowanie_wyjsciem.pdf
an_optimagsm_sterowanie_wyjsciami.pdf
an_optimagsm_wyjscie_sterowane_wieloma_zdarzeniami.pdf
an_optimagsm_plc_logicprocessor.pdf

https://www.ropam.com.pl/pl/aplikacjeo.html

Na chwilę obecną brak w symulatorze wejść ip.



Ms_ki

Tak chciałem skorzystać z not aplikacyjnych ale tam tylko jest skrypt  bez ustawienia przekaźników warunków itp ....

Ms_ki

Jest możliwość zmniejszenia interwału między łącznikami PLC a centralką ? załączanie światła przez włącznik jest troche irytujące czekaniem na reakcję ;-)


robertm


podobnoja

nie będę tworzył kolejnego tematu. Mam problem z podłączeniem do IQE-IQ-PLC do włącznika jednobiegunowego. Rozumiem, że mogę sterować również lokalnie przekaźnik?

Sterowanie centralki mi działa jednak nie bardzo wiem jak podłączyć włącznik lokalny. Mam wykorzystać "IN" podłączając wejście do włącznika do "L" a wyjście przewód "IN"?

Kolejne pytanie czy będę mógł korzystać z włącznika przy wyłączonej centralce?

robertm

#8
Do wejścia IN w IQE-IQ-PLC można podłączyć przez łącznik lokalny fazę "L" lub przewód neutralny "N"
W programie należy zaznaczyć że jest możliwe sterowanie lokalne, będzie ono działało również w przypadku braku komunikacji z centralką.