NEO-PS centrala nie wykonuje komend sms

Zaczęty przez Bogdan Chrzan, Październik 14, 2012, 20:37:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bogdan Chrzan

Proszę o podpowiedź w sprawie poprawnej konfiguracji centrali w zakresie realizacji komend wysyłanych poprzez sms.
Na telefon otrzymuję wszystkie powiadomienia ( te które ustawiłem za pomocą programu Partner GSM) , niestety wysyłając smsy na numer obiektu mogę tylko odczytać tekst wiadomości na panelu TPR-1, Na jakie parametry w Partner GSM należy zwrócić uwagę,  aby komendy były podejmowane przez centralę?

w programie w polu Opcje nie wpisywałem nowego hasła dla sms, pole to jest puste.

RobertH

Należy wpisać kod dostępu (kod SMS-owy) w zakładce opcje, w polu pojawi się ####.
Zmiana, ustalenie tego kodu jest także dostępne w menu użytkownika panelu TPR-1.

SMS bez kodu są traktowane jak SMS-y nierozpoznane i ostatni jest do odczytu w panelu i może byc retransmitowany pod 1-szy numer telefony za pomocą funkcji ECHO.

Bogdan Chrzan

1. Rozumiem ze w mojej sytuacji wpisanie kodu jest możliwe tylko poprzez TPR-1 lub Partner GSM, zdalnie nie można tego dokonać ?
2. czy mogę prosić o informacje w sprawie elementu stanowiącego czujnik temp?

RobertH

#3
ad.1
Zdalnie można zmienić ale jeżeli kod dostępu nie istnieje to należy go ustawić lokalnie.

ad.2
nie udzielamy takich informacji na forum ogólnym ponadto  jest ona kierowana wyłącznie do instalatorów, proszę o zapytanie na e-mail z danymi firmowymi.