NeoGSM-IP kilka pytań.

Zaczęty przez GrzegorzK71, Luty 10, 2020, 14:15:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

GrzegorzK71

Jestem nowy, więc witam wszystkich użytkowników tego forum:)

Kupiłem i zamontowałem poniższy zestaw:

Centrala: NeoGSM-IP
Expander wejść: EXP-I8-RN
Panel: TPR4
Zasilacz: PSR-ECO-2012
PIR: Bosch W12
Zalanie, czad, gaz: Satel
Pożar, dym: Fuleon Firecat M12
Syrena SP-4001 Satel

Oprócz SP-4001 i Firecat M12, wszystkie pozostałe czujniki skonfigurowałem jako 2EOL/NC.
Syrena z dołożonymi rezystorami 2,2k pomiędzy O1 i GND oraz O2 i GND.
Po zamontowaniu wgrałem najnowsze softy do centrali i panelu.

Wszystko pięknie i ładnie skonfigurowałem przez NeoGSMIPManagera.

1.Powiedzcie mi proszę, do czego potrzebne są poniższe kody:
Hasło komunikacji
Klucz szyfrowani aplikacji TCP/IP
Hasło serwisowe

2.Jakie jest fabryczny kod (nie znalazłem go w DTR-kach od centrali i TPR4, ani w "szybkim starcie") do uzbrajania/rozbrajania alarmu?

3.Jaki jest fabryczny kod do sterowania centralą przez SMS?

4.O3 i O4 chcę wykorzystać do sterowania furtką oraz bramą, czy te wyjścia również dają +12V do sterowania cewką przekaźnika?
Brama sterowana impulsem +12V. Dam 2 przekaźniki, czy +12V dla impulsu do bramy mogę wziąć z zasilacza centrali?

Pozdrawiam,
Grzegorz


roxe

2. 5555

4. Ja tak steruję przekaźnikiem do pompy CWU. Zasilanie oraz sygnał wziąłem z centrali. Działa.

K@mil

1. Do logowania np. Hasło serwisowe musisz wysłać SMSem jeżeli chcesz połączyć się z centralą zdalnie  w celu konfiguracji na komputerze (bez użycia przewodu).

Klucz szyfrowania służy to łączenia się poprzez aplikacje na telefonie

2. Fabryczny kod to 5555.
Jak chcesz go zmienić to:
Wyslij sms: 5555 kod xxxx  ,gdzie xxxx to cyfry lub litery Twojego nowego kodu.

3. 5555

4. Tak, możesz tym wyjściem podać impuls 12V, aby sterować zewnętrznym przekaźnikiem.
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

GrzegorzK71

Chciałem Wam podesłać schemat do oceny, ale dostaje komunikat "ścieżka dostępu do załączników nieaktywna"... Co robię źle?

K@mil

Oj tutaj już nie pomogę, ale zawsze możesz wrzucić na jakiś zewnętrzny serwer :)
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

wojtek06061989

Pamiętaj że wyjścia O3-O8 są sterowane masą więc drugi przewód od przekaźnika dajesz pod + anie pod -

roxe

Cytat: GrzegorzK71 w Luty 11, 2020, 10:27:08
Chciałem Wam podesłać schemat do oceny, ale dostaje komunikat "ścieżka dostępu do załączników nieaktywna"... Co robię źle?

coś goście z ropama grzebali na forum i chyba nie do końca poprawnie zostało wszystko zrobione.
zgłaszałem już im to wczoraj.

GrzegorzK71

Tak Wojtek, wiem. Tak to rozrysowałem, tylko nie da się wstawić schematu ;(

GrzegorzK71


RobertH

Po to stosuje się przekaźniki aby odseparować się od 'plusów' i 'mas' innych urządzeń.
Taki schemat to proszenie się o uszkodzenie centrali w skutek uszkodzenia kabli, rygli, innych zasilacz itd.

Na dane przekaźniki (COM)  podać +12V od urządzeń które są sterowane tymi 'plusami i wszystko będzie prawidłowo.

GrzegorzK71

Robert, nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź.
Przecież na schemacie są 2 dołożone przeze mnie przekaźniki. Wyjścia O3 i O4 sterują tylko ich cewkami.
Styki przekaźników podają jednosekundowy impuls +12V z zasilacza centrali do sterowania bramą i furtką.
W przekaźnikach wykorzystałem styki NO, więc zasilacz centrali w chwili podawania +12V z domofonu jest fizycznie odseparowany.

roxe

Być może chodzi o pobieranie zasilania do brama/furtka ze złącza AUX w centrali.

W sensie tutaj powinno się zapodać zasilanie dedykowane do bramy i furtki.
A centrala niech tylko jest połączona z cewką przekaźnika.
Ale expertem nie jestem...

RobertH

Cytat: RobertH w Luty 12, 2020, 10:03:49
Na dane przekaźniki (COM)  podać +12V od urządzeń które są sterowane tymi 'plusami i wszystko będzie prawidłowo.

Cytat: GrzegorzK71 w Luty 12, 2020, 12:46:18
... więc zasilacz centrali w chwili podawania +12V z domofonu jest fizycznie odseparowany.
A wg mnie jest cały czas połączony masami i nigdy nie jest odseparowany.

W przypadku wątpliwości proponuje narysować sobie cały schemat

GrzegorzK71

Ok, dodam drugi, osobny zasilacz i po problemie:)