Moduł AP-IP i protokół RTSP

Zaczęty przez Marek, Sierpień 03, 2016, 10:55:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek

Ładowanie zdjęcia przez webserwer trwa dość długo (do 5 sek.). Gdyby moduł AP-IP zamiast rtsp wykorzystywał JPEG to by nie musiał ze strumienia wydobywać klatki tylko od razu by miał klatkę w formacie JPEG.
Wiele kamer ma opcję generowania JPEG przez url np. http://adres_ip/snapshot/view[CHANNEL].jpg
Może warto rozważyć taką opcję.

I jeszcze zauważyłem, że gdy źródłem rtsp jest strumień 1920x1080 to co któraś klatka jest źle wyświetlana: górna część wyświetla się prawidłowo (tak na oko jakieś 1/4 całej klatki), a dolna jest rozmazana (3/4 klatki)

RobertH

Gdyby strumień mjpeg był w większości kamer i działał to oczywiście skorzystalibyśmy z tego strumienia.
Jednak większość kamer IP sprzedawanych na rynku posiada tylko RTSP, dwa strumienie : główny i pomocniczy więc wybraliśmy dekodowanie RTSP.
Zalecamy rozdzielczości do przechwytywania:
4CIF (704x576)
D1: (720x576)
HD 720P (1280x720)
Oczywiście w przypadku RTSP mamy kompresję stratna więc dekoder musi mieć bufor do stworzenia zdjęcia.
Przy przechwytywaniu tego samego strumienia musi być interwał min. 2-3 sekundy.
Ponadto w naszym przypadku jeżeli strumień  ma błędy to bufor także i z tego wynikają zniekształcone stopklatki
przy odtwarzaniu wideo jest to widoczne jako 'przeskok'.

Electro-Guard

Panie Robercie, jak pan sugeruje zniwelować te zniekształcenia?
ja pobieram strumienie dodatkowe w D1 i dla przykładu:
- kamera Hikvision niemal zawsze wyświetla obraz czysty
- kamery BCS wręcz odwrotnie - może 1/20 pokaże czysty obraz
wszystkie mają D1 i 12 klatek.
Zauważyłem też że przy 25 klatkach obraz był zniekształcony w większej części a już przy 15-12 klatkach sporo mniej (być może przypadek). Nie wiem też jaki przeskok ma pan na myśli - obraz na żywo i z nagrania jest płynny.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

#3
Witam,

Z praktyki są takie wnioski, iż im lepsza jakość strumienia tym lepiej a rozdzielczość maks. 720p.

W BCS proszę ścieżkę RTSP wpisać w ".." w zakładce AP-IP np.
"rtsp://192.168.2.251:554/user=admin&password=&channel=1&stream=0.sdp?"


Przykład ustawienia kamery z naszych szkoleń.

Electro-Guard

Mam wpisane w cudzysłowach, bez tego właśnie BCSów wogóle nie przechwytywał.
Ustawienia widzę, że mamy identyczne (oprócz klatek, które zmniejszyłem).
Zatem experymentuję dalej.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9