OPTIMA GSM sterowanie SMS

Zaczęty przez elektryk-kielczow, Maj 09, 2018, 10:23:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

elektryk-kielczow

Dzień dobry!
Czy jest opcja, aby nie musieć wysyłać aktualnego kody alarmu przed sterowaniem SMS? Przykładowo sms "zal" wygodniej pisać, niż "5555 zal". Ogólnie, czy jest możliwość zmiany treści SMSów sterujących? Bo najwygodniej załączać/wyłączać czuwanie przez "1" i "0".

Czy będzie może opcja w przyszłości wydzielonego numeru tel/email, który będzie przeznaczony dla instalatora bez możliwości sterowania, za to z możliwością otrzymywania SMS z awariami i sprawami technicznymi?

robertm

Kod jest wymagany do sterowania komendami systemowymi ze względu na bezpieczeństwo.
Do sterowania wyjściami można użyć dowolnej treści - bez kodu.
Co do wygody - proponuje skorzystanie z aplikacji mobilnych :
RopamDroid https://ropam.com.pl/pl/towar/270/ropamdroid.html
RopamOpitima https://ropam.com.pl/pl/towar/559/ropamoptima.html

Jeżeli chodzi o drugie pytanie - jest taka możliwość - wystarczy instalatorowi nie podawać kodów dostępu a ustawić otrzymywanie powiadomień SMS/e-mail.

stopi

Nie będę zakładał nowego wątku bo temat też sms-owy.
Czy  można zrobić tak żeby użytkownik 2 dostawał sms-a jak uzbraja i rozbraja alarm bez sms-a do użytkowania 1 i oczywiście odwrotnie? Jak uzbraja czy rozbraja 1 to niech tylko on dostaje.

RobertH

Jak uzbraja SMS-em to dostaje ten co steruje.

stopi

sprawdziłem, faktycznie sms dostaje ten co wysyła, ale też włączone jest powiadomienie uzbrojenie rozbrojenie sms do 1 i 2 i wysyła do dwóch osób. Użytkownicy zazwyczaj korzystają z pilotów ale nie wiedzą czy na pewno włączyli alarm więc musiałem włączyć to powiadomienie. Przy pilotach też jest opcja sms, czy da radę przypisać piloty do telefonów żeby ten co uzbraja/rozbraja dostał potwierdzenie ?

robertm


stopi

kolejny problem, albo brak wiedzy z mojej strony.
Załączając alarm przez manipulator jak jest naruszone któreś wejście to jest informacja i pytanie czy ma to wejście zablokować, ale kiedy uzbraja się alarm przez sms dostaję potwierdzenie, że alarm jest uzbrojony ale faktycznie nie uzbraja strefy w której jest naruszona czujka, ponieważ klient ma jedną strefę uzbraja te w których nic nie ma i faktycznie alarm nie działa. Klient zazwyczaj wsiadając do samochodu w garażu wysyła wiadomość i dopiero z niego wyjeżdża.  Czy jest na to jakiś sposób żeby mimo naruszenia uzbrajało całość ?

RobertH

Cytat: stopi w Sierpień 21, 2018, 20:48:50
Klient zazwyczaj wsiadając do samochodu w garażu wysyła wiadomość i dopiero z niego wyjeżdża.  ...
Jeżeli uzbraja zdalnie będąc w domu to na pewno ma naruszone czujki - naturalna kolej rzeczy.

Jeżeli czujki maja 'kontrole przy załączeniu czuwania' to system nie pozwoli na uzbrojenie
a jeżeli niema kontroli to będzie 'wymuszone uzbrojenie' i system będzie kontrolować czujki naruszone jak powrócą do stanu normalnego.

A jeżeli klient woli app to proponuje zainstalować AP-IP i RopmOptima - to będzie miał zdalną kontrolę online (a nie SMS).

stopi

Cytat: stopi w Lipiec 13, 2018, 00:12:04
sprawdziłem, faktycznie sms dostaje ten co wysyła, ale też włączone jest powiadomienie uzbrojenie rozbrojenie sms do 1 i 2 i wysyła do dwóch osób. Użytkownicy zazwyczaj korzystają z pilotów ale nie wiedzą czy na pewno włączyli alarm więc musiałem włączyć to powiadomienie. Przy pilotach też jest opcja sms, czy da radę przypisać piloty do telefonów żeby ten co uzbraja/rozbraja dostał potwierdzenie ?
faktycznie nie ma takiej możliwości, żona klienta wysyłała sms "zal" bez pinu, on dostawał echo i myślał, że to powiadomienie załączania. Ona nic nie dostawała. Dopiero jak pojechałem to problem się rozwiązał.