Sterowanie wyjściem a logic procesor

Zaczęty przez nikersik, Wrzesień 10, 2018, 20:37:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

nikersik

Witam. Mam dwa pytania dotyczące centrali Optima PS
1. Mam jedno wyjście wykorzystane do zamykania i otwierania bramy garażowej przy pomocy odpowiednie ikony na wyświetlaczu. Wyjście jest ustawione jako monostabilne z czasem 1 s (taki impuls wystarczy do zamykania i otwierania bramy). Wszystko działa dobrze do czasu gdy zaznaczę w opcjach wyzwalania 'logic procesor". Wtedy naciskając ikonę na ekranie wyjście mimo że jest monostabilne na 1 sekundę ustawia się na stałe (działa jako bistabilne).   
2. Mam centralę bez modułu AP-IP. Mam też wykupiony "RopamBridge" Połączenie programem OptimaGSMManager poprzez RopamBridge działa mi bez problemu. Nie mogę natosmias zestawić połączenia przy pomocy aplikacji RopamOptima na telefonie z androidem. Czy da się połączyć z centralą nie mając AP-IP?

RobertH

ad.1
jeżeli w wyjściu wyzwalanie jest z Logicprocessor
to wszystkie funkcje czasowe należy zrealizować w LP
(tj. w wyjściu nie działa ani MONO ani BI)

ad.2
Aplikacja RopamOptima działa tylko z OptimaGSM + AP-IP.

nikersik

OK.
Dziękuję za odpowiedź.
Szkoda że w instrukcji nie jest jasno to napisane.Kupując usługę RopamBringe myślałem że aplikacja połączy się bez AP-IP. Będę musiał i tak kupic ten dodatkowy moduł a Bridge nie będzie mi potrzebny bo mam internet z IP publicznym i mogę dowolny port na routerze przekierować

RobertH

To już Pana interpretacja opisu:
"Wymagania:
Centrala OptimaGSM wersja v2.3 lub wyższa.
Moduł komunikacyjny AP-IP wersja v1.7 lub wyższa.
Telefon lub tablet z systemem Android, Apple iOS, Windows10 Mobile (Windows Phone8.x)
- w trybie RopamBridge nie jest  wymagany publiczny i statyczny adres IP lub usługa DDNS/NoIP itp."

Po drugie ma Pan 48h na zwrot aplikacji w sklepie.

Po trzecie, jeżeli app miała pracować po GPRS to taka funkcja jest w centrali NeoGSM-IP (w ofercie od 2018-04)