Aplikacja RopamOptima - sugestie i błędy

Zaczęty przez glider33, Sierpień 19, 2016, 09:42:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

RobertH

Nie ma  bo w OptimaGSM jest tylko komenda SMS USSD i nie ma całego mechanizmu automatycznego kontroli kart pre-paid.
Komenda SMS: np.
5555 USSD *100#

glider33

A nie można dodać odpowiedniego widgetu z komendą sms do "sterowania poprzez sms" w aplikacji Ropam Optima ? Taka funkcja jest np. w Ropam Droid.

RobertH

#62
tylko Android pozwala na wysyłanie SMS-ów przez app
wiec nie jest to rozwiązanie uniwersalne
(i nie będzie dostępne na iOS i WIN10 wiec nie będzie takiej opcji tj. komendy SMS pod przyciskiem).

podobnoja

#63
Panowie wszystkich nie da się uszczęśliwić... Trzeba robić dla większości, a większością są użytkownicy Android.

Raport z sierpnia 2018: http://gs.statcounter.com/os-market-share/mobile/poland

Jest możliwość wprowadzenia w aplikację sterowanie Timerami? Wygodniej niż klikanie po manipulatorze.

RobertH

jeżeli chodzi o nasze app to raczej jest 60/40% Android  iOS
wiec jak zwykle statystyki wychodzą jak je ktoś robi :)


podobnoja

#65
Potwierdziło że Windows'a nie am co robić ;)

Warto brać pod uwagę potencjalnych klientów (ruch z Google Analytics) i tak zweryfikować udział systemu na mobilu. Wtedy wyjdzie trochę na moje ;)

Informacyjnie:
- używacie starego kodu śledzącego Google Analytics - klasyczny. Już dawno jest nowy kod Universal. Bodajże rekomendowany do wdrożenia od 2016 roku.
- warto również dodać kod śledzący na forum. Wtedy będzie kolejny raport użytkownicy "zalogowani" korzystają najczęściej z urządzenia z system.... And... ;)

Wtedy może bardziej zaczną Panowie szanować Androida, bo niestety teraz na Optime nowa APK wyszła ostania...

majki

#66
Neo i Basic wyszedł wpierw na Androida. Użytkownicy iOS musieli wtedy długo czekać. Optima na Androida pojawiła się chyba miesiąc po tej na iOS. Tak że tutaj nie dopatrywałbym się żadnych preferencji.

majki

Pojawiła się już na Android możliwość konfigurowania kolejności wejść/wyjść. Działa to podobnie jak w starej optimie.

glider33

Panowie Roberci,

czy coś wam wiadomo o problemie z logowaniem po aktualizacji Androida do wersji 8.1 ?  w moim przypadku przy próbie logowania wyświetla się komunikat nieprawidłowy kod użytkownika lub hasło.

RobertH

Podejrzewam ze przy konwersji aplikacji jest blad w kluczu TCP/IP lub haslo uzytkownika. Wprowadzic w ustawieniach jeszcze raz lub zaimportowac z kopii jak byla robiony export.

glider33

Kod użytkownika OK, a klucz TCP/IP sprawdzę po południu.

Poza tym, zauważyłem że nie działa eksport ustawień (błąd jak na zdjęciu).


majki

Eksport ustawień trzeba zrobić przed aktualizacją a nie po.

glider33

Czytaj ze zrozumieniem, nie robiłem żadnej aktualizacji aplikacji. Mam cały czas wersję 1.5.8 i chciałam skorzystać z opcji eksportu. Wcześniej nie korzystałem z tej opcji, także nie wiem czy też wyrzucało błąd.

glider33

Ponowne wpisanie klucza TCP/IP pomogło w kwestii logowania, jednak nadal mam błąd przy próbie eksportu danych.

majki

A czy w ustawieniach androida dla aplikacji RopamOptima masz zaznaczony dostęp do Storage?