Zamykanie bramy podczas załączenia czuwania oraz po 21.00

Zaczęty przez tomek1987, Styczeń 30, 2020, 16:08:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomek1987

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum, oraz nowicjuszem w kwestii alarmów i programowania. Jeśli chodzi o podłączenie i konfigurację samego alarmu to poradziłem sobie bez problemowo, ale mam problem w logic procesor.
Mianowicie chce żeby podczas otwierania bramy garażowej nastąpiła funkcja disarm jeśli system jest w stanie czuwania. I to udało mi się zrobić. Natomiast chciałbym także, żeby brama się zamykała jeśli załączę alarm, a brama jest otwarta, oraz żeby sama zamykała się o 21.00 jeśli jest otwarta. Sterowanie bramy mam wpięte w przekaźnik którym steruję wyjście O3,  krańcówka z bramy jest wpięta do wejścia I7.  Po kilku próbach zaczynam wątpić w siebie, bo  po napisaniu logiki i próbie wgraniu do centrali następuje zawieszenie się programu, po prostu długo myśli a później nie odpowiada. Po restarcie centrali i programu menager nie da się zrobić odczytu z centrali, pomaga tylko na nowo wgranie konfiguracji z zapisanego pliku. I nie wiem czy ja coś źle robię, czy jest jakiś inny problem. Dodam tylko, że cała logikę próbuje robić na podstawie not aplikacyjnych, ale jestem nowicjuemszem i nie do końca rozumiem wszystko.

Jakby ktoś był na tyle uprzejmy, żeby spróbować mnie nakierować, ewentualnie napisać skrypt, byłbym bardzo wdzięczny.

Centrala to NeoGSM ip64