NEO - wybór zdarzeń zapisywanych w pamięci?

Zaczęty przez pm, Styczeń 15, 2014, 22:12:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

pm

Czy można zdefiniować jakie zdarzenia będą zapisywane w pamięci modułu, a jakie będą pomijane?

RobertH

#1
W pamięci zdarzeń zapisywane są ważne zdarzenia i awarie dla systemu: log systemu ( i wymagane zgodnie z normą).
Zdarzenia, które nie są konieczne maja opcje włączenia/wyłączenia zapisu; temp. AI.

Nie określił Pan potrzeby wykluczania zdarzeń więc nadmienię iż do aplikacji rejestracji temp. AI (interwał 1 minuta) służy moduł MultiGSM z kartą SD. Log systemu z MultiGSM może być ponadto wysyłany na e-mail, codziennie o 24.00.
W systemie NEO taką funkcje rejestracji posiadają panele dotykowe.

pm

Moje potrzeby są takie, by móc samemu zdecydować jakie zdarzenia będą zapisywane w pamięci. np. nie zawsze potrzebuję by naruszenie jakiegoś wejścia generowało zdarzenie w pamięci, bo czasem jest to >1000/24h. Zupełnie niezrozumiały jest brak możliwości wyboru co dla użytkownika jest ważne, a co nie.

RobertH

Proszę Pana pamięć centrali to element wymagany przez normę PN-EN 50131 Systemy alarmowe. Nie jest to element dla użytkownika tylko dla instalatora i serwisu. Zdarzenia jakie są zapisywane są określone w normie i nie ma tam opcji do wyboru.
Ponadto zapisywane są zdarzenia dodatkowe, które służą do analizy: zdarzenie-akcja-wynik/problem.

pm

Czasem jak czytam Państwa odpowiedzi to odnoszę wrażenie, że używam produkt \'nielegalnie\', bo nie jestem ani instalatorem, ani serwisem, choć system zainstalowałem sobie do własnych potrzeb całkowicie sam:-) No cóż skoro nie jesteście Państwo otwarci na potrzeby użytkowników, to czas rozglądnąć się za innymi rozwiązaniami na rynku. Dziwne podejście do własnego produktu, który przy odrobinie chęci po stronie producenta mógłby być jeszcze lepszy...

RobertH

Proszę Pana jeżeli Pan sam zainstalował sobie system to jest Pan instalatorem systemu i za niego odpowiada pod względem bezpieczeństwa użytkowania, na co oczywiście pozwala Panu prawo.
Co do zmian pod Pana życzenie to jest to niemożliwe gdyż system NEO jest zaprojektowany jako centrala alarmowa
i przy wyborze systemu myślę iż Pan sobie zdawał z tego sprawę. Pamięć zdarzeń podobnie jak logi systemów zapisuje ważne parametry systemu i wprowadzenie wyboru wypacza jego idee i jest niedozwolone (także kasowanie).
W programie Partner GSM ma Pan filtrowanie po kolumnie i to jest opcja do zawężania zdarzeń.

pm

Wydawało mi się, że nie jest to klasyczna centrala alarmowa, a swoista hybryda automatyki domowej z centrala alarmową i to właśnie było głównym czynnikiem wyboru Państwa oferty. Kiedy obiekt jest niezamieszkały wówczas NEO pracuje przede wszystkim jako centrala alarmowa. Natomiast kiedy jestem w domu gównie jako automatyka domowa. I w tym drugim przypadku np. zapis wszystkich zdarzeń jest uciążliwy, bo zamiast pomagać przeszkadza.

Jestem zadowolony z produktu. Moim zdaniem bez żadnych ujemnych skutków dla działania systemu można rozszerzyć jego możliwości przez dodanie kilku opcji w oprogramowaniu. Być może moje pomysły sprawiają, że zapis w pamięci nie będzie zgodny z jakąś tam normą, ale skoro nie wiem o jej istnieniu to spełnianie jej wymogów nie jest mi do niczego potrzebne. W końcu można dać wybór w programie: opcja zgodna z normą i niezgodna. Każdy programuje sobie centralę wedle własnych potrzeb. Rozszerzenie funkcjonalności jest wartością dodaną, a zakładamy, że jak ktoś programuje to wie co robi.