NeoGSM -IP , po pełnym uzbrojeniu włącza się syrena bez błędów,

Zaczęty przez Krystek, Luty 10, 2022, 15:48:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Krystek

Witam Wszystkich bardzo serdecznie :)

Próbuje skonfigurować sobie w domu alarm, na chwile obecną bez automatyki, centrala neogsm-ip, tpr-4, 10 czujek dual slim satela i sygnalizator sp-4003r.

Generlnie wydaje się , że większość działa, brak awarii, itp,  napotkałem mały problem i nię mogę znaleźć rozwiązania , nie lubię zawracać głowy, zawsze sam staram się rozwiąć problemy ale w tym przypadku nie za bardzo wiem gdzie może być przyczyna, coś pewnie źle skonfigurowałem , jako, że jestem amatorem bez doświadczenia mogłem coś przeoczyć, prośba o pomoc.

System mam podzielony na dwie strefy ale z jednym panelem, parter i piętro,oczywiście czujki z opóźnieniem na potrzeby uzbojenia i rozbrojenia alarmu- wszystko działa,  o ile czuwanie nocne ( uzbrojenie strefy 1) włącza się bez problemu, system dobrze reaguje o tyle przy uzbojeniu pełnym (strefa 1 i 2 )po uzbojeniu włącza się automatycznie syrena bez zadnych awarii, błędów.

Co to może być ?? pewnie jakaś pierdola

Z góry dzięki za podpowiedzi i sugestie

Pozdrawiam
Krystian




Krystek

 :) :) :) Jest postęp, kilka rzeczy zmieniłem i wreszcie syrena nie zawyła po pełnym uzbrojeniu , szczerze mówiąc to nie wiem co pomogło, tym razem uzboiłem cały dom ale nie uzbrajałem parteru dodatko, możliwe , że tak trzeba.

Strefy mam podzielone tak, że czuwanie nocne mam na parterze i to jest strefa pierwsza a do całego domu (druga strefa) dochdzą czujki z piętra. Możliwe, że załączenie parteru i całego domu dubluje system, tego nie wiem.

Teraz pytanie z innej beczki, jak zazwyczaj ustawiacie opóźnienia czujek strefy pierwszej czyli tam gdzie znajduje się manipulator, mam najpierw garaż- tu ustawiłem opóźnienie 90sek, później wiatrołap 60sek opóźnienia   i dopiero na holu jest manipulator na który są zwrócone dwie czujki (te czujki wzbudzają się również podczas zejscia piętra do rozbrojenia), na obydwu mam 30sekud opóźnienia na chwile obecną, być może gdzieś trzeba zastosować opóźninie warunkowe ale nie za bardzo wiem jaka jest róźnica pomiedzy zwykłą a opóźnioną.

Pewnie czasy są do zmiany, narazie testuje :)

Z góry dzięki za sugestie, rady i ew pomoc